Jak se ve Windows 10 zbavit doporučovaných aplikací?

Možná vás to štve, jak Windows 10 v Start menu (v dlaždicích i v menu) doporučují nesmyslné aplikace. Nehledě na to, že Windows 10 mají ten podivný nápad čas od času přidávat nové hry, které jste vůbec nechtěli.

2018-02-03 10_03_41-Untitled 1 (D__Daniel_Dropbox_daniel_365tipu_365tipu.html) - Microsoft Expressio.png

Zobrazování doporučených aplikací je možné snadno zakázat. Nastavení (Win+I) -> Přizpůsobení/Personalization -> Start -> Občas zobrazovat na Startu návrhy/Occasionally show suggestions in Start.

2018-02-03 10_19_22-Nastavení.png

Případné již nainstalované nechtěné hry můžete snadno odstranit přímo ze Start menu (řeč o tom byla například v Jak se zachází s dlaždicemi ve Start menu ve Windows 10?). Stačí prvým tlačítkem vyvolat menu a tam vybrat odinstalaci.  Nechtěné přídavky v Start menu poznáte podle „Nové/New“ u názvu. Pokud u některé z nich narazíte na absenci „Odinstalovat“, tak k instalaci ještě nedošlo a jen byla vytvořena dlaždice, abyste se nechali nachytat – použijte „Odepnout ze Startu/Unpin from Start„.

2018-02-03 10_08_51-Start.png

Špatná zpráva je, že automatickou instalaci nesmyslů nemůžete vypnout pokud nejste uživatel Windows 10 Enterprise and Education – ti od Anniversary Update mohou tuto funkčnost potlačit (Group Policy -> .Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Cloud Content a tam Turn off Microsoft consumer experiences)

PS: Odstranění aplikace se samozřejmě týká účtu, ve kterém jste je odstranili. Pokud máte v počítači účtů víc, tak v dalších můžete nesmyslné hry opět najít. Stejně tak se vám objeví, pokud používáte účet od Microsoftu a přihlásíte se na jiném PC.

TIP: Zdejší ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky tipů a triků pro všechny verze Windows, ne jenom Windows 10