TIP#962: Jak vytvořit druhý účet na Instagramu?

Paradoxní, že dotaz z titulku tohoto tipu je jeden z hodně hledaných. Nic záhadného na tom totiž není, ale přesto (a to vím i z praxe) lidé netuší jak mít na Instagramu více účtu. Takže je čas to probrat a taky trochu otestovat vliv „lepšího“ titulku na SEO.

Především, účet na Instagramu je vždy vázán na jeden unikátní e-mail nebo unikátní telefonní číslo (nebo na účet na Facebooku, ale to pro účely založení více účtu nevyužijete a pro firemní Instagram už vůbec ne).

Pokud tedy chcete mít více účtu na Instagramu, musíte každý z nich založit pomocí jiného e-mailu. Další e-maily si můžete pořídit třeba někde na freemailech, nechat si je založit ve firmě, přidat aliasy do Google App (GSuite), využit teček v Gmailu, atd. Možností je řada. Můžete si případně i pořídit další SIM kartu a mít tak další telefonní číslo, ale to bude dobré jen pro případ, kdy chcete i další účet mít ochráněny samostatným dvoufaktorem.

2017-12-13 07.25.31.pngPrvní možnost jak založit další účet je ta, že se na mobilním telefonu v Instagramu odhlásíte (Profil -> Nastavení (vpravo nahoře) -> odrolovat až dolů) a tím budete moci hned založit nový účet. Přihlašovat a odhlašovat se můžete dle libosti, ale tohle je to nejméně vhodné řešení. Byť bude nutné, pokud budete používat více jak pět účtů.

TIP: Co je to Finsta

Lepší řešení je opět jít do Profil -> Nastavení (vpravo nahoře) -> odrolovat až dolů a tam zvolit Přidat účet. Aplikace pro Instagram umí používat až pět účtů a můžete se mezi nimi přepínat. Tohle je ostatně už popsané v tipu Jak přidat další účty na Instagram. A jak je přepínat ale i v podstatně starším Jak mít na Instagramu víc profilů

Zakládat účty na Instagramu je možné i v jeho webové podobě. Stačí jít na www.instagram.com a tam si prostě založit (pomocí dalšího unikátního e-mailu) účet. Výhodné to je, protože se tam lépe zadávají silná unikátní hesla (na což  rozhodně pamatujte).

TIP: Určitě se vám bude hodit Proč přepnout na Instagramu na firemní (business) účet?

2017-12-13 07_48_00-Instagram.png

Osobně tohle využívám v kombinaci s profily prohlížeče Chrome (profily umí i Firefox), kde poté s konkrétními účty (v rámci konkrétního projektu) pracují – s výhodou se dá využít toho, že v Chrome lze pomocí F12 přepnout na „zobrazení v mobilním zařízení“ a Instagram umožní nahrávat fotografie i přímo z počítače. Ale o tom už byla také řeč v tipu Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12

Nezapomeňte, každé založení účtu bude vyžadovat potvrzení e-mailu, který vám po založení přijde.

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje desítky dalších tipů a triků, tak je neváhejte využít. Založené účtu se věnuje i Jak si založit účet na Instagramu? Jak se přihlásit na Instagram a kde Instagram stáhnout?