@365tipu

Jak přidat další účty na Instagram. A jak je přepínat.

V únoru 2016 se konečně v Instagramu pro iPad/iPhone i Android objevila dlouho očekávaná (a testovaná) možnost mít více účtů a přepínat se mezi nimi. V Jak mít na Instagramu víc profilů? je řeč o dalších alternativách, v tomto tipu „mimo řadu“ bude jenom ukázáno, kde a jak se to tam schovává.

Především je nutné přidat další účet – to uděláte tak, že přejdete do Nastavení (spodní pravá ikona původně s logem postavičky -> Nastavení nahoře) a odrolujete až skoro dolů. Tam najdete Přidat účet (Add Account).  Podrobněji případně i viz též Jak vytvořit druhý účet na Instagramu?

2016-02-09 19.04.38.png

Budete klasicky potřebovat přihlašovací údaje, po vyplnění vás aplikace přepne do nově přidaného účtu. Můžete s ním normálně pracovat, nezapomeňte si případně napojit další služby (Facebook, Twitter, Tumblr, Swarm, atd).

Přepínání mezi účty a přidávání dalších

Teď už případné přidání dalšího účtu bude snazší. Kdykoliv budete chtít přepnout účet nebo přidat další, tak stačí přejít opět na záložku s profilem (panáček, ale teď už nově ikona profilu) a nahoře najdete možnost přepínat.

Přidávat samozřejmě můžete stále i v Nastavení jako na počátku, ale nově je Add Account/Přidat účet přímo v menu, které se objeví po kliknutí na název účtu v záhlaví.

Přepínání mezi účty je možné i pokud déle podržíte ikonku vpravo dole (tedy tu co ukazuje aktuální účet).

POZOR: Maximálně je možné přidat pět účtů.

TIP: Jak na Androidu spustit jednu aplikací vícekrát? Hlavně s rozdílným nastavením? vám ukáže, jak mít v Androidu dva Instagramy

Jak poznáte na kterém účtu jste

Ikonka vpravo dole (otevírání záložky profilu) se z původního panáčka změnila na profilový obrázek (logo) profilu. Takže tak můžete případně hned poznat, kde jste. Případně si klikněte na právě tuto záložku, protože přes ní uvidíte, který profil je aktivní.

Nezapomeňte si vypnout Upozornění

Každý z připojených účtů má vlastní nastavení, takže si nezapomeňte nově a správně nastavit upozornění (notifikace).

Jak odpojit připojený účet

Není to sice zcela jasné, ale odpojení účtu bude pomocí přechodu do Nastavení a tam je Log Out (Odhlásit)pro účet kam jste právě přepnutí a Log Out pro všechny účty, které máte v aplikaci připojené.

Co dělat, když přidání dalšího účtu není viditelné

Tohle je zvláštní chyba, kterou už Instagram má v aplikaci řadu měsíců – projevuje se nejspíš jenom na Androidu a znamená, že poté co si stáhnete Instagram a přidáte první účet, tak se volba pro přidání dalšího účtu neobjeví.

V tomto případě pomůže klasické „vystoupit a nastoupit“, takže si v Nastavení telefonu (ano, telefonu) najděte Aplikace. Tam si najděte Instagram a ukončete ho (Force Kill, nejlépe, tedy natvrdo zabít). Po novém spuštění se volba pro přidání dalšího účtu objeví.

TIP: ‣ Návod pro Instagram vám pomůže, pokud s Instagramem tápete. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky