@365tipu

Na Instagramu můžete dostávat upozornění na nové příspěvky určitého účtu

S probíhající proměnou Instagramu v další mohutně filtrovanou a cenzurovanou sociální síť se většina účtů rozhodla to celé ještě více znepříjemnit záplavou návodů jak si zapnout upozornění na nové příspěvky. Celé je to poměrně otravné, protože za den jich vidíte běžně desítky a navíc je jasné, že brzy dojde i k omezení tohoto způsobu sledování příspěvků – stejně to totiž nakonec udělal Facebook a upozornění nikdy nechodí na všechno.

V aplikaci Instagramu v červnu 2022 neplatí níže uvedené, k aktivování upozornění slouží zvoneček na profilu (nahoře vpravo) – na ten klikněte a vyberte si, na co chcete být upozorňování. Je to jediné místo, u příspěvků to již dělat nejde.

Dřívější podoba Na Instagramu můžete po vstupu na konkrétní (vámi sledovaný, pozor) účet zvolit menu pro tento účet (vpravo nahoře, tři tečky) a vybrat Turn on Post Notification (Zapnout upozornění na příspěvky). Totéž můžete udělat na fotografii, kterou vidíte – přes tři tečky vpravo nahoře se dostanete k totožné možnosti.

Upozornění jen v mobilu

Pozor na podstatnou věc. Jde o upozornění v mobilním telefonu a musíte je mít pro aplikaci Instagramu povolené. Což mimo jiné také znamená, že pokud si zapnete tuto funkčnost pro příliš účtů (nebo pro účet s příliš příspěvky denně), tak budete zahlcení upozorněními telefonu (těmi co dostáváte když přijde SMS, e-mail, atd).

Nastavení upozornění telefonu se neděje v aplikaci Instagramu (tam v nastavení účtu můžete nastavit pouze jaká upozornění budou posílána z těch, které se týkají přímo vašeho účtu), ale v  místě obvyklém pro váš  mobilní operační systém.

Osobně mám všechna upozornění kompletně vypnuta, dávám přednost tomu nebýt vyrušován a sociálním sítím se věnovat pouze v době kdy tomu chci já sám.

TIP: Nevíte si rady s Instagramem? Zkuste zdejší Návod pro Instagram, je dost jisté, že vám hodně pomůže.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky