@365tipu

TIP#722: Jak na Androidu spustit jednu aplikací vícekrát? Hlavně s rozdílným nastavením?

V Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat? je řeč o tom, že můžete na mobilech či tabletech s Androidem (ale i s Windows) mít více uživatelských profilů a v nich mít různé aplikace, včetně různorodého nastavení. Můžete tak obejít omezení na maximálně pět připojených účtů do Instagramu, ale řeší to i řadu dalších věcí. Co se Androidu týče, tak případně viz Jak mít na Androidu víc uživatelů? Přímo to umí Android, V MIUI najdete Druhý Prostor

V MIUI 8 (na telefonech od Xiaomi) je přímo dostupná podpora Duálních aplikací (Dual App). Stačí si vybrat aplikaci a nechat vytvořit její druhou ikonku – rázem budete moci spouštět dvě kopie téže aplikace, ale budou oddělené a každá z nich bude mít vlastní nastavení. Můžete tak mít (třeba) dva Instagramy (a tím až deset účtů), ale kupodivu i třeba dvakrát WhatsApp.

2017-02-14 06.24.34.pngDuální aplikace v MIUI  najdete v Nastavení/Setting -> Duální Aplikace/Dual Apps. Pak už si jenom z přehledu aplikací vyberete, kterou chcete naklonovat. Pamatujte, že smazání originálu samozřejmě zruší i klon.  Zrušení naklonované se originálu nedotkne.

MIUI není pochopitelně jediná cesta, jak něco takového mít. V Google Play najdete aplikace, které vám k totožné funkčnosti dopomohou i ve vašem telefonu/tabletu. Jedno je ale dobré vědět, ne vždy to musí bezproblémově fungovat, takže to prostě chce ověřit v praxi.

Parallel Space je jedna z nejznámějších a velmi pravděpodobně ochotně vytvoří funkční kopie skoro jakékoliv aplikace.

App Cloner bude trochu vybíravější, neumí naklonovat všechno. V placené podobě má nějaké lepší nastavení pro rozpoznání co je klon a co je originál. Což na druhou stranu můžete řešit snadno pomocí vlastního Launcheru umožňujícího měnit ikonky.

2Face ke klonování ještě přidává možnost privátního prostoru pro brouzdání.

2Accounts nevytváří kopie přímo v podobě samostatných ikonek, ale do naklonovaných aplikací se dostanete přes tuto aplikaci. Dobré je, že umí klony chránit před zvědavci.

Multi Accounts je jedna z variant, která se neobejde bez rootu.

Možnost mít na telefonu více profilu (viz tip nahoře) nebo více kopií téže aplikace je užitečná nejenom pro správce sociálních sítí, ale může být dobrou cestou jak oddělit pracovní a soukromé v jednom mobilním telefonu.

TIP: Jak ve jednom mobilním telefonu oddělit osobní a pracovní věci?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky