Jeden tip denně (po-pá), starší často aktualizované. Na Twitteru i Facebooku navíc pouštíme i nějaké ty tipy extra, co to nedají do velké článkové podoby.
TIP#1258: Jak v jednom mobilním telefonu oddělit osobní a pracovní věci?
V Jak ve jednom počítači oddělit osobní a pracovní věci? je vlastně naznačeno pár řešení, která se mohou hodit i pro mobilní telefon (a samozřejmě i tablet) – nebudete si sice moci vytvořit něco jako více operačních systémů ani nebude jednoduše možné mít na telefonu víc uživatelů, ale některé z tam uvedených dalších věcí fungují. Každopádně u mobilních telefonů tohle bude podstatně složitější.
Můžete používat oddělené prohlížeče pro brouzdání. podobně to může jít udělat s poštovními programy. Na iPad můžete například mít Safari+Chrome a k tomu Mail+Gmail. Možnosti jak to vhodně zkombinovat je více. Totéž se dá udělat s kalendářem, stačí vhodně využít dvě různé kalendářové aplikace.
TIP: Jeden z dost dobrých důvodů proč důsledně oddělovat je i to, že vaše pracovní a osobní „persóna“ nebude mít promíchané inzertní profily.
To druhé řešení je, že budete mít u sebe dva telefony. Trochu méně praktické, ale dostatečně dobré. Navíc praktičtější v tom, že budete skutečně mít oddělené osobní a pracovní věci – maily, prohlížení, sociální sítě, atd. Praktičtější to může být i v tom, že ztráta či krádež jednoho z přístrojů nebude znamenat riziko i pro onu druhou aktivitu (pracovní vs. soukromé).
U oddělování osobních a pracovních věcí v mobilních telefonech se nezapomeňte u svého zaměstnavatele přesvědčit o tom, jaká jsou pravidla pro využití pracovního telefonu (a pracovních mobilních dat) pro osobní aktivity – od telefonování až po internetové aktivity. Je také velmi dobré si ověřit, co a v jakém rozsahu případně zaměstnavatel na telefonu sleduje a analyzuje. Také zda a jak sleduje polohu telefonu.
Bývá velmi dobré se vyhnout používání pracovního telefonu pro více soukromé aktivity – patří sem zejména fotografie a videa. K čemuž patří i to, že není dobré nastavit v pracovním telefonu jakékoliv synchronizace se soukromými účty (kalendář možná ano, další věci už spíše ne). Tady je potřeba si uvědomit, že soukromé věci mohou z pracovního telefonu příliš snadno končit ve firemních cloudech. Což může znamenat i to, že vaše soukromé věci se mohou stát přístupné někomu z „IT“ lidí ve firmě. Což možná opravdu nechcete.
Důsledné oddělení v podobě dvou telefonů je velmi dobré i z pohledu bezpečnosti. Případné hloupé nápady s pořízením si něčeho škodlivého v osobních aktivitách neohrozí firemní věci.
Na iPhone platí klasické zásady bezpečného chování jako na každém mobilním zařízení. Řeč o tom už byla například v Jak nastavit soukromí v mobilním telefonu či tabletu? Jak si chránit mobilní zařízení? Velmi … Pokračování textu TIP#1494: Jak na bezpečně používání iPhone?
V dřívějším tipu Jak se bezpečně chovat na seznamce Tinder najdete většinu pravidel a postupů vhodných pro bezpečnější seznamování přes Internet, ale neuškodí je projít bez navázání na konkrétní seznamku. Tinder je poměrně … Pokračování textu TIP#1298: Jak bezpečně používat internetové seznamky