@365tipu

TIP#1282: Jak aplikace založené přes Facebook převést na klasické přihlášení e-mailem? Včetně Spotify

Máte nějakou aplikaci nebo službu na webu založenou přes Facebook a chcete se toho zbavit? Velmi dobrý nápad, něco takového je totiž krajně nepraktické a dokonce nebezpečné. Když vám účet na Facebooku zablokují nebo o něj jinak přijdete, přijdete i o možnost používat danou aplikaci či web. Je tedy víc než nutné se „přihlášení“ přes Facebook zbavit (a platí to i pro přihlášení přes Twitteru i jakékoliv „sociální přihlášení“).

Řeší to jeden malý trik, který většinou funguje tam, kde jste si neprozřetelně vytvořili účet přes přihlášení Facebookem. V praxi si to můžete vyzkoušet třeba na Spotify – Jděte na web Spotify.com, odhlaste se a vydejte se na přihlášení – tam použijte zapomenuté heslo – na e-mail vám přijde odkaz pro nové nastavení hesla.

Tím si vytvoříte k účtu heslo (e-mail je ten z Facebooku, ten co pod ním je účet založený) a bude se možné přihlašovat pomocí klasické kombinace e-maily/heslo  – v mobilní aplikaci i na webu.

Měli byste ale ještě udělat druhou věc, Na Facebooku (v Nastavení a Aplikace) odebrat Spotify práva (ve Spotify to možné nebude, volba toto umožňující bude nedostupná). Tohle odebrání práv je poměrně dost nutné, protože to zruší možnost přihlásit se k danému účtu „přes Facebook“ a také znemožní přístup dané aplikace či služby k údajům, které na Facebooku máte (budoucímu přístupu, vše co doposud odtamtud aplikace získala ji samozřejmě zůstane).

TIP: S tématem souvisí  Sociální přihlašování? K čemu je to dobré. A na co si dát pozor. Tentokrát i pro tvůrce webů a Jak skončit s Facebookem. Návod pro provozovatele weby, firmy a podnikání

Váše uvedené platí i pro další sociální přihlášení – nejčastěji je to možné přes Facebook, Twitter a účet u Google.  Ve většině případů by měl fungovat právě onen postup přes „resetovat heslo“. Pokud ne, musíte se podívat zda a jak to daná aplikace či online služba umí. Pokud neumí, tak tvůrci aplikace odvádějí velmi špatnou práci.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky