@365tipu

TIP#1145: Jak na Instagramu zjistit, kdo si uložil mou fotku

Chcete to slyšet rovnou? Na Instagramu nijak nezjistíte, jestli si někdo uložil (stáhl) vaši fotografii. Instagram sice stahování fotografií brání, ale je to jen zbytečná komplikace. Fotky (i videa) z Instagramu jde snadno stahovat přímo z webu a existuje na to řada nástrojů – ať už jako rozšíření prohlížeče nebo aplikace pro mobilní telefony (viz například  Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů? a hlavně Může někdo stáhnout fotku z mého Instagramu? Jak se dá stáhnout fotka z Instagramu?).

Když už někdo nebude umět fotku či video (a jedno jestli z příspěvku či příběhů) stáhnout, vždy bude fungovat screenshot – ani o tom se nedozvíte, Instagram neupozorňuje, když někdo udělá screenshot Příběhu ani příspěvku. Nemělo by to ostatně smysl, všechna upozornění tohoto typu je vždy možné obejít.

Otázka toho, kdo si uložil vaši fotku z Instagramu je stejná jako letité Jak zjistím kdo si prohlížel můj Instagram? Nejde zjistit ani jedno a v obou případech je tenhle zájem lidí důvodem existence záplavy nebezpečných aplikací a rozšíření pro prohlížeče.

TIP: V Jak na Instagramu zvětšit profilovou fotku? Mohu stáhnout profilovou fotku? zjistíte, že jediné co nejde stáhnout je profilová fotka. Dřív byla k dispozici ve větší podobě, dnes existuje jenom její miniatura

2018-08-10 07_26_12-Daniel Dočekal (@danieldocekal) • Fotky a videa na Instagramu.png

Pokud se ptáte kdo si uložil vaši fotku přímo na Instagramu pomocí tam dostupné funkce (Kolekce/Uloženo), tak ani to není možné zjistit – kolekce uložených fotografií je soukromá. Jediné co se na Instagramu můžete dozvědět je, kdo dal na vaše fotky Líbí/Like, kdo je okomentoval a kdo se podíval na váš Příběh. O vytváření kolekcí/sbírek je řeč v tipu Instagram umožňuje vytvářet privátní kolekce fotografií

Dobré vědět je, že se nemůžete podívat na jaké fotky dal Líbí nějaký konkrétní účet. Vidět je to jenom jednotlivě u fotek. O tom ostatně viz Kde v Instagramu najdu co jsem označil jako Líbí (srdíčkem)? Zjistím to u dalších lidí?

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje množství dalších užitečných tipů týkajících se Instagramu. Hodně důležitý je i tip Jak nastavit soukromí na Instagramu?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky