@365tipu

TIP#709: Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů?

Našli jste na Facebooku, Vimeo, SoundCloudu, YouTube či některé další službě na Internetu nějaké video, které si potřebujete stáhnout do počítače? Je dobré vědět, že to velmi málokdy je možné přímo. Ale určitě to s trochu snahy a pomocí nějakých těch jiných služeb či programů lze udělat.

V zásadě o tomhle už byla řeč v Jak stáhnout z YouTube video? a řada tam uvedených pomůcek vám umožní stáhnout video i z jiných služeb, tedy například i právě z Facebooku. Stále máte na výběr mezi použitím webových služeb, rozšíření do prohlížeče a přímo instalovaných programů do počítače. Kde si stále musíte dávat extrémní pozor, abyste si nepořídili virus, malware či něco ještě horšího.

VideoGrabby – www.videograbby.com– je webová služba, kde můžete stahovat videa  z Facebooku, SoundCloudu, Vimeo i YouTube.

Video DownloadHelperwww.downloadhelper.net – je varianta v podobě rozšíření pro prohlížeč (Firefox a Chrome) a umí Facebook, Instagram, Twitter, Vimeo, YouTube a doslova stovky dalších webů. U tohoto rozšíření to vypadá na možnost relativní důvěry v dobré úmysly, ale jako u všech rozšíření pamatujte, že nikdy nevíte, kdy se něco změní. Samozřejmostí je, že bude od prohlížeče vyžadovat poměrně značná přístupová práva. A pozor, možná uděláte lépe, pokud si tohle pořídíte do Firefoxu, v Chrome příliš nefunguje.

TIP: Když testovat programy, tak ve Virtuálním stroji. Vážně! Ale užitečné to je na víc věcí vás naučí, co je to virtualizace a tím pádem možnost si v počítačí spouštět „další počítače“. Což se hodí i v okamžiku, kdy chcete spouštět věci, u kterých není jisté zda jsou bezpečné.

Freemake Video Downloader (Windows) – www.freemake.com/free_video_downloader – můžete zkusit pokud chcete program přímo v počítače (a pokud budete věřit, že nic špatného či nadbytečného do vašeho počítače nepřinese). Umí stahovat z desítek webů a řadu výstupních formátů. Budete-li si ho instalovat, dejte pozor a zvolte Vlastní/Custom instalaci a ohlídejte si, abyste zrušili instalaci dodatečného software – jinak se vám do počítače dostane spousta věcí, které tam nechcete.

JDownloader 2 (Windows, Mac, Linux) – jdownloader.org – je užitečný v tom, že je i pro další platformy, ale platí zde stejné varování – při instalaci si dejte pozor, bude vám chtít vnutit vyhledávání přes Bing a řadu dalších věcí. Což se dá pomoci Decline/Odmítnout zrušit.

TIP: V Jak stáhnout z YouTube video? zjisíte, jak použít staré dobré VLC ke stahování videí z YouTube. Může se hodit, od VLC navíc nic špatného očekávat nemůžete. Tedy pokud si nestáhnete nějaké falešné VLC.

youtube-dl (Windows, Mac, Linux) – rg3.github.io/youtube-dl/ – umí záplavu webů a pořídit si něco takového se vyplatí, pokud žijete v příkazové řádce (čímž chci jasně naznačit, že tohle žádné jednoduché rozhraní nemá).

Jak stáhnout video z IGTV? poradí pár cest jak z IGTV stahovat vlastní i cizí videa (vaše vlastní to umí mimochodem samo, přímo na webové podobě vašeho kanálu),

PS: Hodit se vám možná bude ještě Jak zaheslovat video na YouTube? Jak sdílet video na Internetu a chránit ho heslem?Video na Facebooku? Sdílet z YouTube nebo nahrávat přímo?

TIP: V Jak konvertovat video (z Youtube) na MP4/MP3 a další formáty? se naučíte jak z jednoho formátu videa udělat jiný.

Vedle videa může z YouTube chtít získávat i hudbu, o tom je řeč v Jak stahovat hudbu z YouTube

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky