@365tipu

TIP#1101: Jak konvertovat video (z Youtube) na MP4/MP3 a další formáty?

Tohle je jedna z těch velmi častých věcí, kterou nebudete potřebovat jenom v okamžiku kdy si stáhnete z YouTube nějaké video (případně ještě viz Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů?). Častý moment je ten, že vám někdo pošle MOV video a vy ho chcete nahrát na Twitter – ten se k řadě video formátů tváří dost odmítavě, takže musíte z MOV udělat (třeba) MP4.

Celé se to navíc vyplatí umět i v okamžiku kdy chcete obecně nahrávat videa na sociální sítě, protože (opět) když budete mít nějaké to MOV video o velikosti pár desítek MB, tak po konverzi na MP4/MP3 bude mít megabajtů podstatně méně.

Nejsnazší cesta jako konvertovat videa je použít VLC – v Media/Média menu najděte Convert/Save (Konvertovat/Uložit) a vyberte si původní video pomocí Přidat/Add (můžete jich přidat i více, ať to neděláte po jednom). Pak klikněte na Převést/Uložit vpravo dole a vyberte Cílový soubor – tj. nový soubor (či složku) do které se uloží konvertované video. Cílový soubor si pojmenujte jinak, nechcete si zničit nějaké to původní video.

2018-06-09 17_12_32-Otevřít médium.png

Pokud nevíte jaké parametry zvolit, tak nejjednodušší je v místě kde vybíráte cílový soubor použít Profil a tam například Video – H.264 + MP3 (MP4) – případně pomocí symbolu montážního klíče vyvolejte určení výstupu a můžete v Zapouzdření zvolit potřebné (MP4/MOV se hodí pro Twitter) a nezapomeňte, že musí být zaškrtnuto Video a Audio na odpovídajících dalších záložkách (když nezaškrtnete video, tak můžete odstranit z videa zvuk). U zvuku si často můžete ušetřit nejistotu a ponechat zaškrtlé Zachovat původní zvukovou stopu

TIP: Video na Facebooku? Sdílet z YouTube nebo nahrávat přímo?

Pak už jen stačí spustit konverzi a chvíli počkat. Výsledkem bude nový soubor – než ho použijete pro cokoliv dalšího, je dobré si ho vyzkoušet.

Pokud si nechcete (nebo nemůžete) instalovat VLC, tak můžete zkusit video.online-convert.com/convert-to-mp4 – jednu z řady variant online konvertorů. Tady ale nezapomeňte, že původní video tam musíte nahrát a nové video stáhnout. Budete-li mít pomalý Internet, bude to celé velmi pomalé. Druhá možná variant je www.onlinevideoconverter.com/cloud-converter. Nutné dodat je ještě to co u každé z online služeb, dbejte na bezpečnost, nenechte se nachytat na nějaké pokusy „musíte si něco nainstalovat“

Vedle VLC můžete využít pro konverzi videí ještě další pomůcky – ffmpeg či Handbrake jsou ty nejčastěji používané.

POZOR: Podobně jako u online konvertorů, i programů pro konverzi najdete hodně, klasicky včetně malware či adware. Ti špatní se přímo zaměřují na lidi co vyhledávají konverze videa. Takže i tady platí, že je lepší používat bezpečná Open Source řešení nebo bezpečná komerční řešení.

TIP: Hodit se bude užitečné AVI, MOV, MKV, MP4? Jak je to s těmi formáty souborů pro video? Pokud tápete v tom co všechny ty formáty a zkratky znamenají.

Jak na Mac OS (Linuxu i Windows) převést QuickTime (MOV) na MP4? je spíše pro ty z jablečného světa, ale co kdyby.

A poněkud související je i Jak převést WAV na MP3. A co je to ten WAV soubor?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky