@365tipu

TIP#643: Jak odstranit z videa zvuk pomocí VLC?

Máte video, které jste možná natočili na mobilním telefonu. Chcete ho dostat na Facebook, ale nemůžete tam nechat zvuk, který u videa je. Pokud byste ho točili v Instagramu, tak máte vcelku vyhráno. Před nahráním videa na Instagram (a případným sdílením na Facebook) prostě zvuk vypnete. Což udělat nemůžete, protože video máte připravené ke klasickému nahrání na Facebook a ten zůstal někde v minulém století a ani tak základní věc jako „vypni zvuk“ neumožňuje.

Nezoufejte a použijte VLC. Klikněte na Média -> Převést/Uložit a v Otevřít médium si klikněte na Přidat – tím otevřete video, které chcete zbavit zvuku. Pokračujte dál přes Převést/Uložit dole abyste se dostali i dialogu Převést.

Tam se podívejte vedle Profil abyste našli symbol nástrojů (Upravit vybraný profil), klikněte a vyberte záložku Zvukový kodek a prostě zrušte zaškrtnutí u Zvuk. Pak se přes Uložit vraťte zpět a v Cílový soubor si vyberete kam (a pod jakým názvem) chcete uložit nové video. A pak už stačí použít jenom Spustit.

2016-10-27 19_52_12-Převést.png

Poznámka: Uložením jste si pozměnili vybraný profil, takže příště už bude ukládat s vypnutým zvukem. Nic vám nebrání si to podle potřeby kdykoli zase zapnout. Ale je dobré na to příště nezapomenout.

TIP: VLC vám pomůže pokud potřebujete stáhnout video z YouTube. Což je dost zásadní vědět, protože řada „řešení“ pro tenhle problém vás přivede do problémů. Pomůže i v tom, Jak převést WAV na MP3. A co je to ten WAV soubor?

PS: Odstranit zvuk z videa můžete i pomocí další nástrojů na editaci videa (viz V čem ve Windows stříhat videa? Čím nahradit Windows Movie Maker?), není to nic zvláštního (proto je tak zvláštní, že ani tuhle zásadní a jednoduchou věc Facebook neumí). VLC má jednu výhodu v tom, že je malé, rychlé a multiplatformní.

TIP: V Jak konvertovat video (z Youtube) na MP4/MP3 a další formáty? se naučíte jak z jednoho formátu videa udělat jiný.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky