TIP#325: V čem (nejen ve Windows) stříhat videa? Čím nahradit Windows Movie Maker?

Windows Movie Maker je už poněkud letité software, které slouží k střihu a zpracování videa. Letitost znamená, že je otázkou zda se vůbec kdy objeví nová verze. Ale také to, že je to součást Windows Essentials a je možná jednodušší si nainstalovat něco méně náročného (ve významu objemného).

Poslední, dvanáctou verzi, lze používat pro WIndows 7, 8 i 10. Starší verze Windows mají odpovídající starší verze Movie Makeru, stačí zajít na stránku ke stažení. Ale to už @365tipů probíralo v Co se ve Windows 10 stalo s Windows Movie Maker?

Podstatně zajímavější může být to, že Windows Movie Maker je možné nahradit něčím jiným, možná dost dobře podstatně svižnějším, aktuálnějším a nevyžadujícím instalovat další software.

iskysoft-main

Poznámka: Nezapomeňte, některé z placených produktů mají k dispozici (zpravidla) 30 denní možnost vyzkoušení zdarma.

TIP: V Jaké nástroje se používají na tvorbu video tutoriálů snímáním obrazovky? je sice řeč o něčem trochu jiném, ale je tam kupa nástrojů na práci s videem, byť zaměřených spíše na tvorbu tutoriálů. A je tam případně také dost užitečných poznámek k scénáři, velikost/rozměrů, YouTube, atd.

Možná v seznamu výše není vaše oblíbené software, dejte tedy případně vědět, ať ho doplníme. Pamatujte na to, že stříhat video nemusí být až tak triviální záležitost a může chvíli trvat, než se to naučíte. A než se také naučíte pracovat s programem, který jste si pro střih vybrali.

Hodit se vám mohou ještě další tipy – Jak je to s otáčením videí? Jde vůbec otočit video, které jsem omylem natočil na výšku? Marné není ani prostudovat AVI, MOV, MKV, MP4? Jak je to s těmi formáty souborů pro video?. A trápíte-li se s videem pro Facebook, tak viz Jak nahrávat videa a zvuk na Facebook?

TIP:  Čím ve Windows 10 nahradit Windows Essentials? vám ukáže i náhrady za další programy z balíčku, kam patřil i Movie Maker