@365tipu

TIP#1119: Jak stáhnout video z IGTV?

IGTV je nová „televize“ od Instagramu. Svislá videa od 15 sekund do 10 minut (pro vyvolené účty do jedné hodiny), snaha Instagramu konkurovat YouTube a těžit z oblíbenosti Instagram Stories (ty ale mají videa jen do 14 sekund). V IGTV vytvořené kanály umí jenom videa, žádné efekty jako Příběhy, ale zato jsou videa trvalá, mají líbí, komentáře a další klasické vychytávky.

Pro úvod a návod mrkněte do Jak vytvořit kanál na IGTV a jak nahrávat videa a pracovat s nimi. Kompletní přehled bude postupně i doplňovaný, pokud se objeví něco nového.

Jedna věc si ale zaslouží samostatný malý tip – jak stáhnout video z IGTV. Ať už vaše vlastní (to ale máte určitě bud v mobilu nebo v počítači) nebo něčí cizí.

Je to vlastně docela jednoduché – musíte si opatřit odkaz na ono konkrétní video. Buďto v IGTV aplikaci v menu u videa nebo na webu – pak můžete jít na www.igtvloader.com a odkaz tam vložit. Po odeslání můžete stáhnout MP4 s videem.  Případně si můžete pořídit jejich IGTV Videos Downloader aplikaci pro Android.

TIP: V Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů? najdete návody jak získat videa z dalších online služeb.

URL můžete získat i na webu, vlastní kanál IGTV najdete zobrazením profilu a přidáním „/channel/“ na konec URL (takže například www.instagram.com/365tipu/channel – pokud kanál nebyl založen, tak se samozřejmě nezobrazí). Pro cizí kanál tohle ale použít nejde (alespoň ne na začátku července 2018).

Je dobré vědět, že výše popsaný web a aplikace nedělají nic zázračného – pokud si na webu zobrazíte nějaké video z nějakého kanálu, tak stačí prozkoumat zdrojový kód – narazíte tam na klasickou značku <video> a v ní je odkaz přímo na video. Pomocí tohoto odkazu si ho můžete stáhnout sami.

Pokud si při zobrazení vašeho IGTV kanálu rozkliknete video a dáte Upravit video, bude v „…“ menu (pravý dolní roh videa) i volba Stáhnout.

2018-07-09 07_35_53-Daniel Dočekal (@danieldocekal) • Fotky a videa na Instagramu.png

TIP: Další informace k IGTV hledejte v Jak vytvořit kanál na IGTV a jak nahrávat videa a pracovat s nimi. Co se Instagramu jako takového týče, přehled všech tipů najdete v ‣ Návodu pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky