@365tipu

TIP#2107: Jak stahovat hudbu z YouTube 

Jak stahovat videa z YouTube jsme tu už řešili v Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů?Jak stáhnout z YouTube video? Není to na počítačích až tak triviální, stále se to mění, ale jde to. obzvlášť pokud se naučíte používat VLC (popsané právě v druhém tipu). Případně, pokud máte iPhone či iPad, tak můžete najít některé velmi dobře fungují Zkratky (Shortcuts) a vše řešit tam. 

Jenže, co když z YouTube chcete stáhnout hudbu a o video vám vůbec nejde? Zejména v roce 2022, kdy se YouTube postupně mění na hudební kanál (YouTube Music). Nechme teď klasicky stranou to, zda budete stahovat hudbu legálně dostupnou nebo tu autorsky chráněnou (a neměli byste to dělat).

Stažení hudby z YouTube je v zásadě věcí konverze MP4 (videa) na MP3 (hudbu). A podobně jako u stahování videí je nutno varovat, že na Internetu je řada “nástrojů” co jsou ve skutečnosti malware či virus.

Bezpečné by mělo být Get 4K Video to MP3/Convert YouTube to MP3 na www.4kdownload.com – stačí stáhnout 4K YouTube to MP3 – použitelné na Windows, MacOS i Linuxu. Použitelné zdarma, pokud  vám bude stačit možnost konverzovat 30 skladeb za den. Do nainstalovaného a spuštěného programu pak stačí jen zkopírovat odkaz na hudební video. 

Chcete-li něco v online podobě, tak zkuste www.converto.io – i zde stačí zadat odkaz na video. Můžete nastavit i jakou část z videa chcete získat, zda chcete jako výsledek hudbu (MP3) nebo stáhnout celé video (MP4) a nastavit MP3 tagy. 

Podobně jako předchozí můžete využít mp3download.to či mp3fy.com. Nezapomeňte, že podobné pomůcky velmi často zanikají, nebo jsou přinuceny se přejmenovat. 

Pro iPhone/iPad stojí za používání UPull.me YT Downloader (musíte povolit instalaci zkratek odjinud než od Apple a nezapomeňte, že instalace zkratek je možná jen v Safari). Patří k upull.me, kde můžete totéž dělat i přímo na webu a najít řadu dalších hodně zajímavých zkratek.

Pak už jen stačí v YouTube aplikaci najít hudební video a přes sdílení vyvolat přidanou zkratku – budete muset vybrat kam uložit a během chvíle máte staženo.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky