@365tipu

TIP#878: Co si pořídit místo aplikace Spotify?

Před pár týdny  psal Petr Klement, jestli by nestálo za to udělat tip týkající se používání Spotify. A také zmínil to, co je pro Spotify charakteristické – je stále méně uživatelsky přívětivé a neustále nějaké služby ruší. Trefný postřeh, který trápí každého kdo Spotify používá na něco víc než jenom „internetové rádio“ (můj případ je tedy hlavně to „rádio“). Tip na používání Spotify tedy asi na @365tipů hned tak nevznikne – nemám pro něj dostatek zkušeností. Ale s čím je vhodné pomoci je to, co si můžete pořídit místo téhle aplikace přímo od Spotify.

Ale pozor, ne coby náhradu, protože na to si prostě pořiďte přehrávač MP3 z lokálu nebo nějakou jinou hudební cloudovou službu (Apple, Google, atd). Smyslem následujících aplikací či programů je, abyste mohli používat Spotify jako zdroj cloudové hudby, ale nemuseli používat jejich stále se zhoršující aplikaci.

Soundbounce soundbounce.org (Windows, Mac, Chrome) – je zajímavé tím, že vzniklo v reakci na jedno z nejzásadnějších rušení u Spotify, tedy rok 2014 a zrušení podpory aplikací třetích stran. Ale pozor, tohle není samostatná aplikace (stejně jako řada dalších), potřebujete prémiový účet u Spotify – Soundbounce využívá LibSpotify SDK.

Xpotify – dříve Microsoft Store nyni XpoMusic na GitHubu – je UWP, je Open Source a je dostupná zdarma. Vypadá i jako klasické Spotify, jen chybí spousta zbytečných věcí. Založená je přitom na Spotify PWA (Progressive Web App). [06.07.19]

Festifyfestify.rocks (Windows, Mac) – se vám bude líbit, pokud pořádáte párty. Ale opět budete potřebovat prémiový (placený) účet u Spotify.

Fidelifyfidelify.net (Windows) – je pro milovníky kvalitní hudby. Tu totiž ze Spotify pod Windows nejspíš nedostanete, protože i když si pustíte vyšší kvalitu, Windows vám to pokazí. Fidelify by tohle mělo umět vyřešit.

Mopidywww.mopidy.com (Mac, Linux, Raspberry Pi) – není vázaná na Spotify (jako předchozí zmíněné) – umí řadu dalších služeb (Google Play, Soundcloud, The Internet Archive, Tunein Radio, YouTube, atd). Což by mohlo být docela zajímavé, moci si v jedné aplikaci přehrávat z jiných zdrojů hudby.

TIP: Pokud hledáte skutečné stahování hudby, tak zkuste Kde zdarma stahovat hudbu? Legálně stahovat.

Tomahawk www.tomahawk-player.org – pokud nejede web tak tomahawk GitHub – (Windows, Mac, Linux, Android) – je trochu podobná Mopidy v tom, že se umí napojit na řadu dalších služeb/zdrojů. Včetně toho, že umí dobře využít vaší vlastní sbírku hudby. Hodit se může i pokud chcete vyhledat určitou skladbu a neřešit odkud se vlastně přehraje.

Djay www.algoriddim.com/spotify (Windows, Mac, Android, iOS) – napovídá názvem, že se může hodit někomu kdo je poněkud DJ.

Clementine www.clementine-player.org (Windows, Mac Linux) – je, což možná víte, pokračování/následovník Amaroku. Stejně jako dva předchozí umí hudbu streamovat z různorodých zdrojů, stejně jako používat vaši sbírku hudby v počítači či mobilním zařízení, nebo Dropboxu, Google Drive či OneDrive.  Poslední aktualizace ale rok 2016.

TIP: V Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby? je řeč prostě o přehrávačích. Clementine je tam také zmíněno. Stejně jako v Software pro Linux, bez kterého se neobejdete. Tedy, určitě, teoreticky. Patří mezi oblíbené přehrávače hudby v Linuxu.

Nucleargithub.com/nukeop/nuclear – zdarma dostupný desktopový klient pro Spotify.  [06.07.19]

Lofigithub.com/dvx/lofi – také zdarma dostupné, od ostatních se liší minimalistickou pobou a podporou nejen Windows, ale také macOS. [06.07.19]

PS: Ke Spotify se vám ještě bude hodit Spotify odstraňuje skladby z playlistů a nezjistíte to dokud si aplikaci správně nenastavíte a také to, že existuje Spotify Lite, které se objevilo v červenci 2019. Pro Česko ale nikoliv, možná později.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky