@365tipu

TIP#1083: Kde zdarma stahovat hudbu? Legálně stahovat.

Kdysi dávno vznikl tip doporučující Spotify coby fantastický zdroj zdarma dostupné hudby, Jak mít legálně hudbu. Spotify, Apple Music, Tidal, Google Play a ti další  a později pokračování v podobě Co si pořídit místo aplikace Spotify? . Platí to stále, jen nejde o stahování, ale o poslouchání s pomoci streamingu. V tomto ohledu je Spotify skvělé a jedinečné, bez placení ho můžete používat a jediné co vás potká jsou vkládané reklamy. Co když ale chcete hudbu stahovat? Legálně, samozřejmě.

V takovém případě platí, že některé (i z výše zmíněných) služeb umožňují zakoupenou službu stáhnout a legálně používat, ale svět hudby ovládá streaming, takže přímé stažení hudby s možností kopírovat si ji mezi zařízeními postupně mizí. Přesto existuje řada míst, kde lze hudbu získávat legálně – a to včetně možnosti získávat ji zdarma, případně si ji kupovat.

SoundClickwww.soundclick.com – je typický tím, že jde o hudbu nezávislých tvůrců. 5 milionů skladeb od šesti set tisíc autorů není zrovna malá sbírka (ne všechno je dostupné zdarma)

BeSonic www.besonic.com – vypadá jako z minulého století, ale nenechte se tím odradit.

The Audio Archive archive.org/details/audio – je součást Archive.org (ten znáte třeba i pro Internet WayBack Machine) a schovávají zde přes 4 miliony zvukových souborů.

TIP: Na kolik vás hudba a další věci vyjdou pokud si je pořídíte v placené podobě? To najdete v Na kolik vyjdou online služby? Cloud, filmy, hudba a další.

PureVolumewww.purevolume.com – můžete brát jako web pro objevování hudby, kde najdete i běžné komerční záležitost – ty ale stáhnout nepůjdou (streamovat ano). Co půjde stahovat jsou (jak jinak) věci od nezávislých/indie tvůrců.

Jamendowww.jamendo.com – je docela dobrý zdroj hudby pro vaše projekty, najdete zde množství royalty free věcí (ale bacha, to už asi víte, že „royalty free“ nemusí automaticky znamenat, že je to zadarmo).

TIP: Jak poznat hudbu/písničky? V rádiu, televizi ale třeba ve videu na YouTube?

Další možnosti (u kterých nezapomeňte, že platí výše uvedené – řada z nich je určena pro umělce a jejich tvorbu, nehledejte tam ikonky světové pop music).

POZNÁMKA: YouTube – www.youtube.com – je v zásadě jeden z nejrozsáhlejších webů, kde najdete záplavu hudby (hudebních videí zejména). Je vám určitě jasné, že z YouTube lze hudbu (videa) stahovat? A nezapomeňme, že v květnu 2018 Google oznámil Youtube Music a chystá se přímo konkurovat Spotify.

TIP: Kde stahovat filmy? obsahuje tipy na pár desítek míst a cest, kde na Internetu najdete filmy

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky