TIP#1083: Kde zdarma stahovat hudbu? Legálně stahovat.

Kdysi dávno vznikl tip doporučující Spotify coby fantastický zdroj zdarma dostupné hudby, Jak mít legálně hudbu. Spotify, Apple Music, Tidal, Google Play a ti další  a později pokračování v podobě Co si pořídit místo aplikace Spotify? . Platí to stále, jen nejde o stahování, ale o poslouchání s pomoci streamingu. V tomto ohledu je Spotify skvělé a jedinečné, bez placení ho můžete používat a jediné co vás potká jsou vkládané reklamy. Co když ale chcete hudbu stahovat? Legálně, samozřejmě.

V takovém případě platí, že některé (i z výše zmíněných) služeb umožňují zakoupenou službu stáhnout a legálně používat, ale svět hudby ovládá streaming, takže přímé stažení hudby s možností kopírovat si ji mezi zařízeními postupně mizí. Přesto existuje řada míst, kde lze hudbu získávat legálně – a to včetně možnosti získávat ji zdarma, případně si ji kupovat.

SoundClickwww.soundclick.com – je typický tím, že jde o hudbu nezávislých tvůrců. 5 milionů skladeb od šesti set tisíc autorů není zrovna malá sbírka (ne všechno je dostupné zdarma)

BeSonic www.besonic.com – vypadá jako z minulého století, ale nenechte se tím odradit.

The Audio Archive archive.org/details/audio – je součást Archive.org (ten znáte třeba i pro Internet WayBack Machine) a schovávají zde přes 4 miliony zvukových souborů.

TIP: Na kolik vás hudba a další věci vyjdou pokud si je pořídíte v placené podobě? To najdete v Na kolik vyjdou online služby? Cloud, filmy, hudba a další.

PureVolumewww.purevolume.com – můžete brát jako web pro objevování hudby, kde najdete i běžné komerční záležitost – ty ale stáhnout nepůjdou (streamovat ano). Co půjde stahovat jsou (jak jinak) věci od nezávislých/indie tvůrců.

Jamendowww.jamendo.com – je docela dobrý zdroj hudby pro vaše projekty, najdete zde množství royalty free věcí (ale bacha, to už asi víte, že „royalty free“ nemusí automaticky znamenat, že je to zadarmo).

Další možnosti (u kterých nezapomeňte, že platí výše uvedené – řada z nich je určena pro umělce a jejich tvorbu, nehledejte tam ikonky světové pop music).

POZNÁMKA: YouTube – www.youtube.com – je v zásadě jeden z nejrozsáhlejších webů, kde najdete záplavu hudby (hudebních videí zejména). Je vám určitě jasné, že z YouTube lze hudbu (videa) stahovat? A nezapomeňme, že v květnu 2018 Google oznámil Youtube Music a chystá se přímo konkurovat Spotify.

TIP: Kde stahovat filmy? obsahuje tipy na pár desítek míst a cest, kde na Internetu najdete filmy