TIP#005: Jak mít legálně hudbu. Spotify, Apple Music, Tidal, Google Play a ti další

Pirátit hudbu nebo si ji kupovat a dostávat do počítače/mobilu? Dnes už to je něco co rozhodně není nutné podstupovat. Je zde dostatek možností jak mít hudbu legálně. a dokonce zdarma. Popravdě, tohle je možné už docela dlouho, stačí zmínit stálice jménem www.spotify.com, www.rdio.com. A přidat ještě další.

Spotify – www.spotify.com – má jednu podstatnou výhodu, velmi dobře ho můžete používat zcela zdarma. Což už není běžné u ostatních služeb. Výběr obrovský, včetně české muziky, užitečné algoritmy na doporučování a oceníte řadu dalších vychytávek. Můžete si začít platit, včetně rodinného tarifu.

Co si pořídit místo aplikace Spotify případně zjistíte, čím nahradit aplikaci přímo od Spotify.  To pro případ, že vám nevyhovuje.

Rdio mezitím přestalo existovat a přivede vás na www.pandora.com, což je sice skvělá služba, ale stále nepochopili, že by měli své služby poskytovat globálně.  Každopádně v USA je Pandora velmi oblíbenou službou a kořeny má v internetovém rádiu, spíše než ve službě s hudbou.

2017-07-22 10_42_32-Pandora Internet Radio.png

Na výběr je streaming hudby od Google v podobě bývalého Google Play Music co se v říjnu 2020 změnil na YouTube Music. Výhodu má tam, kde jste zakotvení v ekosystému od Google.  K přechodu viz Google Play Music skončí v říjnu. Jak přejít na YouTube Music?

Vhodné dodat je, že od Google je tu stále volně dostupné www.youtube.com. A jak správně tušíte, tenhle web je plný hudby.

Apple má vlastní streaming v podobě Apple Music. Dost zásadní pro všechny uživatelé iPhone/iPad/iPod zařízení. A samozřejmě jde o jednoho z velmi významných hráčů. S neplaceným přístupem ale nepočítejte, stejně jako u Google Play Music.

Tidal – tidal.com –  zadarmo mít nemůžete, ale za 149/224 CZK měsíčně to marné není, zejména pokud vám jde o kvalitu.  A nepodceňujte tohoto konkurenta Apple a Spotify, pořád má nějakých přes 30 milionů skladeb (což má také Apple).

TIP: Pokud hledáte skutečné stahování hudby, tak zkuste Kde zdarma stahovat hudbu? Legálně stahovat.

Amazon – music.amazon.com – a Amazon Music Unlimited navazuje na první pokus Amazonu v podobě Amazon Prime Music a opět bych nepodceňoval, přes 40 milionů skladeb. Na druhou stranu komfort Spotify a sílu doporučování na základě vašeho vkusu tu nehledejte. A pokud máte doma Amazon Echo, tak budete mít hudbu i tam. V listopadu 2019 Amazon oznámilzdarma dostupnou variantu (v Česku ale bohužel ne)

Napster – gb.napster.com – je věc pro pamětníky. Prvopočátky pirátské hudby jsou ale opravdu minulost, dnes jde o legální streaming.

Slacker Radio – www.slacker.com – zmíním jako poslední. Můžete ho mít zadarmo nebo placené, s 4 USD měsíčně patří mezi ty poměrně levné alternativy.

Na kolik vás hudba a další věcí vyjdou? To najdete v Na kolik vyjdou online služby? Cloud, filmy, hudba a další.

TIP: V Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby? zjistíte, jaké přehrávače pro offline hudbu si můžete pořídit