TIP#005: Jak mít legálně hudbu. Spotify, Apple Music, Tidal, Google Play a ti další

Pirátit hudbu nebo si ji kupovat a dostávat do počítače/mobilu? Dnes už to je něco co rozhodně není nutné podstupovat. Je zde dostatek možností jak mít hudbu legálně. a dokonce zdarma. Popravdě, tohle je možné už docela dlouho, stačí zmínit stálice jménem www.spotify.com, www.rdio.com. A přidat ještě další.

Spotify – www.spotify.com – má jednu podstatnou výhodu, velmi dobře ho můžete používat zcela zdarma. Což už není běžné u ostatních služeb. Výběr obrovský, včetně české muziky, užitečné algoritmy na doporučování a oceníte řadu dalších vychytávek. Můžete si začít platit, včetně rodinného tarifu.

Rdio mezitím přestalo existovat a přivede vás na www.pandora.com, což je sice skvělá služba, ale stále nepochopili, že by měli své služby poskytovat globálně.  Každopádně v USA je Pandora velmi oblíbenou službou a kořeny má v internetovém rádiu, spíše než ve službě s hudbou.

2017-07-22 10_42_32-Pandora Internet Radio.png

Na výběr je streaming hudby od Google v podobě Google Play Music. Výhodu má tam, kde jste zakotvení v ekosystému od Google.  Vhodné dodat je, že od Google je tu stále volně dostupné www.youtube.com. A jak správně tušíte, tenhle web je plný hudby.

Apple má vlastní streaming v podobě Apple Music. Dost zásadní pro všechny uživatelé iPhone/iPad/iPod zařízení. A samozřejmě jde o jednoho z velmi významných hráčů. S neplaceným přístupem ale nepočítejte, stejně jako u Google Play Music.

Tidal – tidal.com –  zadarmo mít nemůžete, ale za 165/330 CZK měsíčně to marné není, zejména pokud vám jde o kvalitu.  A nepodceňujte tohoto konkurenta Apple a Spotify, pořád má nějakých přes 30 milionů skladeb (což má také Apple).

Amazon – music.amazon.com – a Amazon Music Unlimited navazuje na první pokus Amazonu v podobě Amazon Prime Music a opět bych nepodceňoval, přes 40 milionů skladeb. Na druhou stranu komfort Spotify a sílu doporučování na základě vašeho vkusu tu nehledejte. A pokud máte doma Amazon Echo, tak budete mít hudbu i tam.

Napster – gb.napster.com – je věc pro pamětníky. Prvopočátky pirátské hudby jsou ale opravdu minulost, dnes jde o legální streaming.

Slacker Radio – www.slacker.com – zmíním jako poslední. Můžete ho mít zadarmo nebo placené, s 4 USD měsíčně patří mezi ty poměrně levné alternativy.

TIP: V Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby? zjistíte, jaké přehrávače pro offline hudbu si můžete pořídit

Poslední aktualizace: [22.07.17 10:37]