TIP#736: Čím nahradit iTunes pokud máte Windows a k tomu iPhone/iPad/iPod?

Pokud jste kdy na počítači s Windows měli iTunes, tak víte, že tohle je doslova noční můra. Nepoužitelné software, nesmyslné ovládání, absurdní nároky na systém, neustále problémy s nepřipojujícími se zařízeními či neschopnosti se zrovna domluvit se servery u Apple.

iTunes naštěstí v zásadě není vůbec potřeba, vaše zařízením s iOSem můžete používat velmi dobře i bez tohoto nepovedeného produktu. Jediné kdy se iTunes stanou nepostradatelnými je moment, kdy potřebujete obnovit mobilní zařízení – třeba po nepovedeném update nebo prostě proto, že už běží příliš dlouho a přestává fungovat (roky podstatná vlastnost iOSu).

Jediná jiná podstatná funkčnost, tedy přenášení hudby mezi počítačem a iPhone/iPod/iPad zařízením je naštěstí řešitelná. Třeba tak, že si pořídíte MediaMonkey. Jde o klasický software pro správu hudby, který umí synchronizaci s iOSem. Propřenos playlistů se bude hodit Jak přenášet playlisty mezi hudebními platformami (například přejít mezi Spotify a Apple Music)

itunes-apple

Řeč o MediaMonkey je i v Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby? kam můžete zamířit, pokud chcete jen přehrávat hudbu a spravovat MP3 v počítači. MediaMonkey umí ale navíc právě onu synchronizaci s iOSem.

Další možnost je v podobě Waltr 2 kde se nenechte klamat tím, že to vypadá jako software jen pro MAC, mají i Windows verzi.

iMazing toho umí daleko víc, ale pro přenos hudby ho můžete použít také. [14.03.17]

CopyTrans Manager je další alternativa, vypadá to navíc, že trial verze vám umožní přenášet do iPhone/iPadu hudbu, teprve placená pak má pokročilejší funkčnost. [26.03.17]

TIP: V Jak mít v počítači s Windows iTunes ale spouštět je jen podle potřeby zjistíte jak je možné nastavit iTunes ve Windows tak, abyste si vše mohli ručně spustit a zastavit.

Dostávat hudbu do iOSu můžete i přes cloudové úložiště. Sice to je poněkud kostrbaté, ale můžete k tomu využít například Dropbox. Stačí si v něm potom vytvořit (třeba) MP3 složku a vše v ní budete mít k dispozici i v iPhone/iPadu. Složku si můžete na mobilním zařízením i označit jako dostupnou offline.

Podobně můžete využít třeba i Google Play Music ať už v placené podobě (budete mít přístup k hudbě v Play Music) nebo neplacené (využijete jako úložiště pro vlastní hudbu). Pak už si pořídíte Google Music Manager do počítače a Google Play Music aplikaci do mobilního zařízení.

TIP: Jak se dostat na iCloud z Windows?

Pokud používáte Spotify v placené (Premium) podobě, tak můžete využít téhož, tedy „nahrát“ si vlastní hudbu do Spotify a poté ji poslouchat v mobilní aplikaci od Spotify. V počítači si klasicky stáhnete Spotify Player a použijete pro poslouchání i správu hudby.

Na výše uvedené téma ostatně podrobněji viz Jak nahrát hudbu do iPhone či iPadu? Všechny možnosti, od iTunes až po ty další.

PS: Až se iTunes budete zbavovat, zkontrolujte si, jestli jste se nenechali Apple zmást a při instalaci si nepořídili i další velmi nevhodné software jménem QuickTime. Viz Potřebujete k něčemu QuickTime? Jak odinstalovat QuickTime?

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS