@365tipu

TIP#1478: Jak do iPhone/iPadu dostat ve Windows přes iTunes hudbu. Co dělat když drag&drop nefunguje

S pořízením iPhone se mi v počítači (bohužel) opět objevily iTunes. Nově jsou dostupné přímo z Microsoft Store pro Windows 10, ale stále je to stejně nepřehledný, zmatený a uživatelsky nepřívětivý software. Jsou ale jednou ze zásadních cest jak do iPhone dostat vlastní hudbu. Naštěstí už dlouhou dobu nejsou potřeba pro instalaci aplikací ani zálohování.

Výchozí nastavení iTunes ale vůbec neumožňuje do telefonu dostat vlastní hudbu, tedy tu co máte v počítači v podobě MP3 souborů. Apple záměrně má vše nastavené tak, aby hudba šla pořídit jenom z obchodu.

Do iTunes Můžete snadno přidat vlastní hudbu (Soubor -> Přidat složku do knihovny) a přehrávat si písničky na počítači, ale do mobilu vám to přidat prostě nepůjde.  Přidat do zařízení se v kontextové menu navíc objevuje pouze u jednotlivých skladeb – po jedné je určitě přidávat nechcete. V nápovědě se pak dozvíte, že má fungovat Drag & Drop – vzít Album nebo Playlist a přesunout do levého sloupce tam kde máte připojený iPhone.

TIP: Jak nahrát hudbu do iPhone či iPadu? ukáže další způsoby jak dostávat hudbu do iPhone. Hodně užitečný tip je i Jak přenášet playlisty mezi hudebními platformami (například přejít mezi Spotify a Apple Music)

Zjistíte ale velmi rychle, že to nefunguje. Vtip je právě ve výchozím nastavení – musíte iTunes přepnout aby právě tenhle program byl správcem pro vaši hudbu a vypnout tak spravování přes iCloud od Apple.

Manuální správa hudby a videa

Musíte přepnout iTunes na některý z pohledů ve kterém v listě pod menu uvidíte ikonku telefonu (nefunguje to  přes ikonku telefonu v levém sloupci).

2019-10-28 10_01_39-iTunes.png

 

Něco takového, nezapomeňte, ale můžete udělat pouze pokud je telefon připojený k iTunes ve vašem počítači – poprvé to bude nutné přes USB. Později přes Wi-Fi (viz odstavec dále).

2019-10-28 10_04_54-iTunes.png

To vám zpřístupní pohled na vaše zařízení a v levém sloupci najdete Souhrn/Summary a po odrolování pravé části najdete několik zaškrtávacích možnosti – tady musíte aktivovat Vybírat hubu a video manuálně. Ale pozor, vypne se tím správa hudby přes iCloud.

A když už tu budete, tak si můžete aktivovat i Synchronizovat s tímto iPhonem přes Wi-Fi – nebudete ho muset připojovat přes USB.

Jakmile toto nastavení aktivujete (klikněte dole na Hotovo) bude možné používat klasické drag&drop a do telefonu/tabletu tak můžete začít přenášet vlastní hudbu přímo z počítače.

POZNÁMKA: S příchodem iOS 13 odchází iTunes. Windows se to ale prozatím netýká, jen Mac OS. Plus nezapomeňte, pokud v iPhone/iPadu marně hledáte aplikaci pro přehrávání hudby, tak si ji prostě stáhněte z App Store. Zmizet vám může například při zprovoznění iPhone přes zálohu iPadu.

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují řadu dalších (a mnohdy i podstatně zábavnějších a méně komplikovaných) tipů pro iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky