@365tipu

TIP#1216: Kde stahovat filmy?

Máme rok 2018, dokonce skoro konec roku 2018, takže otázka stahování filmů (dívání se na filmy přes Internet) má už řadu velmi zajímavých možnosti. Zejména těch, které nevyžadují žádné klasické stahování neboli pirátění.

Kde a jak stahovat filmy

Ten nejrozšířenější způsob jak se dostávat k filmům a seriálům jsou stále torrenty – způsob je to pochopitelně legální  jenom v tom, že pokud stahujete, zákon neporušujete. Ale pokud přes torrenty zároveň šíříte (umožňujete dalším stahovat), tohle už legální není. Každopádně tady viz Kde hledat torrenty? Kde stahovat torrenty? A co dalšího byste o torrentech měli vědět. Přesně v tomto tipu totiž najdete přehled torrentových webů.

K tomu předchozímu se vám bude hodit Jak na filmy a TV seriály, protože pokud už si budete filmy a seriály stahovat, tak je dobré je mít na čem koukat. Řeč je tam o Kodi a tím se navíc můžete dostat i k dalším alternativám – streamování filmů a seriálů pomocí různého software, které se instaluje do Kodi. Pokud vám stále vrtá hlavou legálnost, tak je asi nejlepší si to přečíst v podrobnějším Mohu si z Internetu stahovat film či hudbu? Je to legální?

TIP: Kde zdarma stahovat hudbu? Legálně stahovat.

V Česku je tradičním zdrojem pirátských kopii i Ulož.towww.ulozto.cz – byť i tam musíte počítat s tím, co budete potkávat v torrentovém světě. Nekvalitní kopie, kinoripy (věci natočené kamerou v kině), stažení pár gigabajtů něčeho, co nakonec vůbec není inzerovaný film či seriál.  „Výhoda“ je, že prostě stahujete soubor z webu, nemusíte řešit nějaké ty torrentové komplikace.

Při stahování nezapomeňte na to, že potřebujete dostatečně slušné připojení k Internetu – v té nejméně kvalitní podobě mívají díly seriálů pár stovek MB, film o něco více (či spíše okolo 1 GB). V kvalitnější podobě pak filmy odpovídají velikosti DVD, takže běžně 3 a více GB.

POZOR: Rozhodně nezapomeňte, že film či seriál nikdy nebude ve spustitelném soubor – ale pokud si chcete vyzkoušet nějaké to malware či virus, tak to je přesně to co se vám bude hodit.

Vhodné připomenout je i YouTube – www.youtube.com – najdete tam množství plných filmů, čas od času se tam objevují i nelegálně nahrané kopie, které tam moc dlouho nevydrží. Filmy jsou ještě stále k nalezení i na www.vimeo.com. Tady se vám bude hodit tip Jak stáhnout z YouTube video?

Při trošce hledání najdete další weby, kde je možné stahovat (nebo jen streamovat) filmy (jeden z nejznámějších a často zmiňovaných je www.hellspy.cz). Řada z nich je paradoxně postavená na tom, že si za přístup musíte zaplatit a současně s tím rozhodně tam uložený obsah není šířen legálně. Což také obnáší to, že tyhle weby buď nemají dlouhou existenci, nebo se (stejně jako torrentové vyhledávače) neustále stěhují. A také případně riziko chytnutí virů a malware.

Pár českých zdrojů:

Zahraničních zdrojů (a legálních zejména) je také mnohem více. Nečekejte tam premiéry a trháky, ale najdete tam i dobré věc. Jen tradičně bacha, některé z nich mohou mít geofencing.  Příklady:

Placené přístupy k filmům a seriálům

Pokud chcete mít jistotu kvality, možností, nabídky, bezproblémového dívání na více platformách, tak vás čeká legální cesta – vždy nějakým způsobem placená. Není to nic co byste si nemohli dovolit, pár stovek korun za měsíc za kompletní přístup k stovkám či tisícům filmů a seriálů se vyplatí. Je to většinou cenově pod úrovní jedné rodinné návštěvy v kině.

2018-11-03 17_39_18-Netflix Czechia - Watch TV Shows Online, Watch Movies Online.png

Netflixwww.netflix.com – se v roce 2018 konečně dostal do stavu, kdy jsou na něm i filmy a seriály opatřené českými titulky – v letech předchozích to byla zásadní problémová záležitost, vše bylo pouze v originále a bez titulků. Jediné na co budete na Netflixu narážet je omezení v rámci geofencingu, tedy toho, že autorská a distribuční práva znemožní některé věci v Česku vidět.

V Jak si opatřit HBO GO (a HBO vůbec) a jak se na tamní filmy a seriály dá dívat? se dozvíte o HBO GO. To můžete mít jako součást jiných služeb (třeba v O2 TV), ale také samostatně – v O2 TV můžete mít (v dražší variantě) všechny kanály HBO a GO k tomu. Na HBO GO je povedené i to, že ho můžete mít i na telefonu či tabletu, přes Android box pak můžete mít i na televizi

2018-11-03 17_31_53-TV Program _ O2 TV.png

Pokud chcete mít filmy a seriály přímo v televizi, tak dost dobré je řešení O2 TV (stejně jako další podobné od T-Mobile či dalších poskytovatelů). Bude to samozřejmě také stát peníze (za O2 TV set top box jednorázově a pak měsíčně), ale nabídka je tam hodně široká – můžete se navíc dívat i na počítačích (přes webovou podobu), tabletech (Android / iOS) či na Xboxu. Není to jen ona krabička internetové televize připojená k televizoru. Jen nezapomeňte, že vám to bude požírat část internetového připojení. Což logicky znamená i to, že pro mobilní připojení s FUP se to opravdu nehodí.

V listopadu 2019 se do filmové a seriálové tvorby vrhlo Apple. Viz Co je to Apple TV+? Čím se to liší od Apple TV? Mám si to pořídit?

Dobré dodat je, že tyhle služby (ať už čistě Internetové nebo v podobě krabičky k televizi) vám film neumožní stáhnout do samostatně uložitelné a volně použitelné podoby.

TIP: Na kolik vás to vyjde? To najdete v Na kolik vyjdou online služby? Cloud, filmy, hudba a další.

POZNÁMKA: Jako vždy, ale tady o to více, platí, že pokud máte nějaký dodatek, tak dejte vědět. Na Twitteru @365tipu nebo e-mail 365tipu@gmail.com. Facebook ne, už před měsíci se stal nepoužitelný.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky