TIP#982: Jak si opatřit HBO GO (a HBO vůbec) a jak se na tamní filmy a seriály dá dívat?

Když už máme ten rok 2018, tak prozradím jednu zásadní dobrou zprávu, HBO GO si můžete už pořídit přímo od českého HBO. Konečně došlo k dlouho žádanému a prostě si na hbogo.cz můžete službu objednat a se zřízeným účtem vesele sledovat – první měsíc je navíc na zkoušku zdarma – další měsíce už budete platit 199 (do září 2018) 129 Kč. Ke sledování pak budete potřebovat jenom internetové připojení.

HBO GO se vyplatí koupit, byť můžete velmi velmi zvažovat, jestli si raději nepředplatit Netflix. Bude oproti němu ale mít tu zásadní výhodu, že má řadu počeštěných seriálů i filmů a když už náhodou nejsou nadabované, tak mají alespoň české titulky. Hodně se tedy hodí tam, kde v rodině nemáte dostatečné znalosti anglického jazyka.

HBO GO je dobré i v tom, že si můžete užít například Hru o trůny, Westworld, Příběh služebnice atd – v HBO GO podobě to znamená, že pokud jste některý z těchto zásadních seriálů neviděli, tak stačí sednout a začít sledovat. Westworld mimochodem dáte snadno za jeden den, je to 10 dílů. S Hrou o trůny to bude už horší, ale po pár dnech budete mít vše nasledované. Mimo čtyř tisícovek dílů seriálů je v HBO GO k dispozici přes sedm stovek filmů, dokumentů i dětských pořadů.

2018-01-01 14.22.47.png

HBO GO je i součást nabídky „internetových“ televizí u operátorů – pokud tedy například máte O2 TV ve variantě s HBO, tak si můžete také  pořídit přihlašovací údaje i pro HBO GO – rozhodně věc, kterou je velmi dobré udělat.

TIP: TIP: Co je to Apple TV+? Čím se to liší od Apple TV? Mám si to pořídit?

Jak můžete HBO GO sledovat

V O2 TV HBO GO přímo nenajdete, ale je tam k dispozici HBO OD (On Demand), kde najdete obsah z HBO GO – byť s ohledem na šíři nabídky se to tam poněkud obtížněji „vyhledává“.

Podstatné je, že HBO GO má vlastní přihlašovací údaje (e-mail/ID a heslo) které můžete použít s HBO GO aplikacemi na chytrých televizích (přes přidělený PIN), telefonech, tabletech, Apple TV, herních konzolích, počítačích, Chromecastu a na TV boxech vybavených Androidem (jako je například Z69 Max TV Box).

HBO GO aplikace existuje :

  • Pro Android, v Google Play (ale občas nepůjde na některá zařízení neznámo proč nainstalovat)
  • Pro iOS v App Store (jak pro iPhone, tak pro iPad)
  • HBO uvádí, že existuje i pro Xbox 360, ale tady je to trochu s otazníky, vývoj byl ukončen. Pro Xbox One teoreticky také, ale tady je dost nejasné, jestli je uvolněná pro Česko
  • Pokud máte Samsung Smart TV a LG Smart TV, tak i tady je možné sledovat.
  • Přes hbogo.cz si pak filmy můžete pouštět na počítačích (Windows, Mac)
  • a odtud případně streamovat na ChromeCast (z Chrome).
  • Z iPhonu/iPadu přes AirPlay lze přenášet do Apple TV
  • Pro Apple TV si můžete pořídit i přímo aplikaci, někdy v prosinci 2017 byla zpřístupněna i pro Česko
  • Podobně z tabletu/telefonu s Androidem lze streamovat na ChromeCast.
  • Měla by existovat i aplikace v PlayStation Store pro PS3/4. Funkční potvrzeno pro PS4, dejte případně vědět jak je to PS3.

Podstatné vědět je to, že nelze sledovat offline – žádná z HBO GO aplikací neumí obsah stahovat a pouštět z místního úložiště, vše musí být streamováno přes Internet.

TIP: Na kolik vás vyjde mít televizi, filmy a seriály? To najdete v Na kolik vyjdou online služby? Cloud, filmy, hudba a další.

Dobré na HBO GO aplikací může být i to, že umí zpřístupnit živé vysílání klasického HBO (ale ne už dalších HBO kanálů). V mnoha případech ale narazíte na to, že některé vysílané pořady/filmy není možné vidět. Problém bude i při případném použití Chromecastu, kde to HBO GO aplikace nepodporuje.

Poslední co je potřeba vědět je, že HBO GO lze s jedním účtem mít pouze na čtyřech zařízeních (a pouštět si lze pouze na dvou současně). Zařízení se ale dají odebírat (a přidávat) v Nastavení (třeba na webu). Odebrané zařízení ale nepřidáte znovu dříve, než za 48 hodin.

TIP: HBO se vám může hodit pro Jak bezpečně na YouTube pro děti?

2018-01-01 14.19.41.png

POZNÁMKA: Osobně za hodně dobré považuji to, že jde HBO GO aplikace nainstalovat na TV boxy s Androidem (viz výše), můžete tak snadno i zcela obyčejnou televizi proměnit v chytrou. Do vany se dost hodí tabletová aplikace v kombinaci s bezdrátovým sluchátky.

Pokud byste se snad na HBO GO chtěli dívat přes mobilní připojení, tak pozor. Pustit si jeden film může znamenat přenesení vyšších pár stovek megabajtů – na tohle vám „běžné“ FUP stačit nebude.

Pokud máte v oblibě Kodi, tak existuje několik cest, jak do Kodi dostat HBO – jak už to tak ale bývá, žádná z nich není legální – pokud budete v Google prostě hledat „Kodi HBO“, tak inspirací najdete dostatek. Ke Kodi případně viz ‣ Jak na filmy a TV seriály.

PS: Osobně mám HBO GO přes pořízení O2 TV.

TIP: Kde stahovat filmy? obsahuje tipy na pár desítek míst a cest, kde na Internetu najdete filmy