@365tipu

TIP#1488: Co je to Apple TV+? Čím se to liší od Apple TV? Mám si to pořídit?

Apple TV+ (všimněte si toho znaménka plus) je online streaming originálních filmů a seriálů od APple. Můžete si to představit jako „Netflix od Apple“ a za měsíční předplatné tam můžete sledovat kolik filmů a seriálů chcete. Háček je, že jenom těch filmů a seriálů, které Apple vlastní. Model je stejný jako u Netflixu – ten, stejně jako Apple, natáčí vlastní seriály/filmy ale také může nakupovat exklusivní vysílací (streamovací) práva.

Apple TV+ (TV Plus) můžete sledovat na jakémkoliv z Apple zařízení – iPhone, iPad, iPod, Mac – nebo s pomocí Apple TV (tady si všimněte že tam není plus) hardware se na obsah dívat na klasické televizi (libovolné co má HDMI vstup, nemusí být vůbec chytrá).

Budete k tomu pochopitelně potřebovat slušně rychle a stabilní internetové připojení. Filmy ani seriály na Apple TV+ si nemůžete volně stahovat – dá se na ně jenom dívat online a případně i offline.

Vedle hardware od Apple se na Apple TV+ dá dívat na některých televizích co umí Apple TV (Samsung a jejich televize co mají Tizen to například umí).

TIP: Jak na filmy a TV seriály vám poradí různorodé cesty jak se dívat na filmy a seriály. Legální i nelegální

Jak na filmy a TV seriály u Apple

Na Apple TV+ se nejde dívat na zařízeních s Androidem. Ale můžete se dívat ve webovém prohlížeči – pokud máte Apple ID a platíte si Apple TV+ tak na tv.apple.com/cz můžete koukat na počítači co umí přehrávat videa (ostatně viz Jak se na počítači dívat na Apple TV+ a jak poslouchat na počítači Apple Music). Odtud ostatně můžete i streamovat třeba přes Chromecast na televizi.

Apple TV+ byla spuštěna v listopadu 2019 a při spuštění nemá příliš širokou nabídku. Nemá ani filmy/seriály v češtině, ale má české titulky.

Pokud si v příštích měsících koupíte iPhone/iPod Touch, iPad, Apple TV či MAC dostanete Apple TV+ na jeden rok zdarma (platí pro nákupy od 10. září 2019).

Klasická cena je 139 Kč (5 USD) měsíčně a patří k nejnižším cenám ze streamovacích služeb. Je k dispozici zkušební verze, pouze na jeden týden. Funguje zde i klasické rodinné sdílení (Family Sharing) kde obsah vidět i dalších až pět členů rodiny.

2019-11-20 15_02_20-Window.png

Pozor na jedno časté nedorozumění, Apple TV+ nemá nic společného s ostatním filmovým a seriálovým obsahem, který je možné koupit nebo pronajmout skrz App Store. Na ten se pak dá dívat přes Apple TV krabičku a aplikaci v iPhone/iPadu  .. tedy přes aplikaci Apple TV www.apple.com/cz/tv – (kde ale můžete sledovat i věci z TV+. Používat ji budete buď na mobilním zařízení nebo na Apple TV krabičce připojené k televizi.

TIP: Apple TV 4K 64GB můžete pořídit třeba na Alza.cz  a stojí aktuálně 5 390 Kč. Umí toho mnohem víc než jenom pouštět filmy/seriály na televizi.

Proti Netflixu se TV+ liší v jedné zásadní věci – seriály nebudou zveřejňovány v jeden den (pro binge watching) ale většinou jako tři první epizody a pak co týden epizoda další.

Počáteční nabídka obsahu (odkazy vedou na trailery)

 • See je hodně zajímavý drama seriál z alternativní budoucnosti, post apokalyptické
 • The Morning Show je další seriál, dramatický seriál z prostřední ranních TV zpráv
 • For All Mankind je seriál mapující opět další alternativní budoucnost kde jde o vesmírný program
 • Dickinson mapuje život básnířky Emily Dickinson v podobě poněkud temného komediálního seriálu
 • Helpsters je naučný seriál hodící se zejména pro děti
 • Snoopy in Space je další dětský seriál, pochopitelně animovaný
 • Ghostwriter je třetí seriál pro děti, v hlavní roli čtyři kamarádi a dění v knihovně
 • The Elephant Queen mapuje život slonů ve filmové podobě
 • Oprah Book Club řeší knížky a hvězdou je zde Oprah Winfrey

Na cestě by měly být další filmy

 • Servant od M. Night Shyamalan, pochopitelně thriller (konec listopadu)
 • Truth be Told  v prosinci, mysteriózní drama
 • Little America
 • The Banker, založený na skutečné události
 • Hala

TIP: Apple TV+ má kanál na Youtube. Může se hodit pro hlídání nových trailerů

Má smysl si Apple TV+ pořizovat?

Pokud máte šanci na rok zdarma, tak rozhodně tuto šanci nepromarněte. Zadarmo je tam už v tuto chvíli dost zajímavého obsahu.

Chcete-li platit, tak 5 USD na měsíc (na celý rok je to 50 USD) je velmi dobrá cena a je velmi velká šance, že Apple v průběhu prvního roku přidá množství dalších filmů a seriálů.

Netflix to samozřejmě není (nabídkou nesrovnatelné), Disney+ prozatím mít nemůžete (a bude mít také podstatné méně obsahu než Netflix) a HBO GO je stále také velmi silná konkurence.

TIP: Další tipy a triky pro Apple, iOS,  iPadOS i Apple Watch najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky