@365tipu

TIP#1548: Kde ve Windows 10 zapnu podporu DLNA abych počítač fungoval jako DLNA server.

O tom co je to DLNA je řeč v tipu Co je to DLNA? a bylo tam zmíněno i to, že jako DLNA server můžete používat i počítač s Windows 10. V tom to ale potřebujete zapnout, výchozí nastavení je „vypnuto“.

V Nastavení síťových věci budete hledat Vysílání datového proudu médií (ano, takhle divné terminologie to má).

2020-02-01 10_23_42-Media streaming options.png

Nastavení/Settings -> Síť a Internet/Network & Internet -> Stav/Status záložka -> Možnosti sdílení/Sharing Options je starý ovládací panel, který hledáte. Tam najdete Vysílání datového proudu médií/Media Streaming a po kliknutí se dostanete k možnosti zapnout Media streaming tedy streamování médií – což je právě podpora DLNA.

2020-02-01 10_25_45-Media streaming options.png

Pak už jen pojmenujte svůj stroj/knihovnu a vyberte kam se smí vysílat (výchozí stav je, že kamkoliv) – máte-li zapnout chytrou televizi tak by měla být vidět v seznamu.

2020-02-01 10_26_36-Customize media streaming settings.png

Těch nastavení je tam samozřejmě víc – pro každé zařízení je možné určit jaká úroveň rodičovské ochrany se smí streamovat.

Poslední drobnost – to co budou vaše Windows 10 nabízet pro přehrávání je obsah vaší video knihovny (Videos). Do té tedy musíte případně přidávat složky, ve kterých se videa nacházejí. Jak funguji knihovny asi víte – takže jen jedna poznámka – do knihoven se nepřidávají složky s videem fyzicky, jen se tam „zalinkují“ a zůstávají na svém původním místě.

DLNA Server ve Windows 10 najdete ve službách/services jako Windows Media Player Network Sharing Services

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje množství dalších tipů a triků pro Windows/Windows 10. V ‣ Jak na filmy a TV seriály najdete další cesty na to jak si doma pouštět filmy a seriály.

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky