@365tipu

TIP#1312: Jak stáhnout Windows Media Player 12 pro Windows 10

Ne že by zrovna WMP (Windows Media Player) bylo něco, co je radost používat. Pořád je to ale přehrávač hudby a videa přímo od Microsoftu a může se hodit. Ve Windows 10 se poněkud zvláštně stal volitelnou součástí a ve většině verzi není předinstalovaný.

Pokud máte Windows 10 N či NK (málo pravděpodobné, ale kdo ví) je WMP obsažen v Media Feature Pack. Stačí si tam vybrat 32/64 bit instalační balíček a máte vyřešeno.

Windows 10 Home a Pro mají WMP jako volitelný, takže stačí v Nastavení/Settings -> Aplikace/Apps -> Spravovat volitelné funkce/Manage optional features vybrat Přidat součást/Add a feature. Pokud jste to už dříve neudělali tak právě tam najdete Windows Media Player. Na stejném místě lze WMP případně odinstalovat.

2019-03-12 07_27_11-Nastavení.png

Pokud chcete něco lepšího než WMP tak zkuste začít u VLC. Řeč je o něm třeba v Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby?

PS: Zajímavost je ta, že za nepřítomnost WMP může Evropská Unie. Ta došla k názoru, že přítomnost WMP ve Windows 10 škodí trhu. Vedle WMP chybí ještě nějaké další věci. Třeba přehrávání video. Řeč o tom už ostatně je v Ve Windows 10 se ztratilo přehrávání DVD. Ale možná se zase vrátí

Nezapomeňte, v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 je množství dalších tipů pro Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky