@365tipu

TIP#2035: Jak ve Windows 11/10 zamezit automatickému přeskupování ikon na ploše

Nebude to zcela 100% “blbuvzdorné”, ale pokud se vám ve Windows 11/10 automaticky přeskupují ikonky na ploše, tak na to většinou stačí vypnout Automaticky uspořádat ikony/Auto arrange icons v kontextovém menu plochy (pravé kliknutí a pak Zobrazit/View)

Na stejném místě je případně možné vypnout/zapnout zarovnávání ikonek do mřížky či vůbec zapnout/vypnout zobrazování ikon na ploše. 

Proč to není “blbuvzdorné”? Ikony vám totiž Windows 10 i Windows 11 ochotně zcela rozhodí při změně rozlišení, při připojení externího displeje.

Řešení přímo ve Windows není, ale dá se to přes nějaké další aplikace a řeč o tom byla už v Jak udržet pozice/rozložení ikon na ploše při změnách rozlišení a připojování externích monitorů?

Nejpraktičtější řešení? Plochu nebudete používat, není k ničemu potřeba. Co navíc, většinu času ji máte stejně zakrytou okny. Naučte se využít lištu (panel nástrojů), tam patří vše co potřebujete používat. Pro věci co používáte „občas“ pak využijte vyhledání (lupu).

V záloze vám zůstává tlačítko Start – je tam přehled všeho co máte nainstalované, pokud si nemůžete vzpomenout na jméno pro vyhledávání. A v nouzi největší můžete používat tam dostupné dlaždice jako náhradu plochy.

TIP: V  Jak na Windows 10 a  Jak na Windows 11 najdete další tipy a triky

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky