Ve Windows 10 se ztratilo přehrávání DVD. Ale možná se zase vrátí

Tohle je tak trochu komediální záležitost. To co bylo v předchozích Windows, tedy možnost přehrávat DVD, ve WIndows 10 chybí. A jakkoliv by se DVD přehrávač měl časem vrátit, tak zdarma bude jenom pro některé uživatele, zatímco pro jiné bude za peníze (teoreticky něco jako 14.99 USD). Lišit se to bude podle verze, ze které jste přešli – Windows 7 Ultimate, Professional a Home Premium a Windows 8.1 s Media Center budou mít DVD přehrávač zdarma. Ostatní ne. A také, pokud jste si nainstalovali čisté Windows 10, tak to taky máte smůlu.

Pokud máte nárok, tak by se vám měl objevit přes Windows Update. Pokud nemáte, tak Windows DVD Player je opravdu v Microsoft Store za 14.99 USD. Pokud si myslíte, že tohle je snad nějaký výmysl nebo parodie, tak opravdu ne, ono to je dokonce popsané v Getting the Windows DVD Player app.

e Windows 10 se ztratilo přehrávání DVD.

Pokud tak trochu nechápete a nevíte si s tím rady, tak prozradím, že možná bude jednoduší si pořídit něco jako VLC. Nakonec, je to zadramo. A pak je tu ještě určitě spousta jiných přehrávačů. Nebo je tu Kodi: Kodi aneb jak na filmy a tv seriály i v počítači i na televizi

TIP: Podobné téma je Jak stáhnout Windows Media Player 12 pro Windows 10