@365tipu

TIP#1550: Jak poznat hudbu/písničky? V rádiu, televizi ale třeba ve videu na YouTube?

Znáte to, v rádiu či televizi slyšíte nějakou písničku a chcete vědět, kdo to je. Nebo ještě lépe, koukáte na video na YouTube, líbí se vám hudba, rádi byste našli autora a hudbu získali samostatně pro další poslech. Jak na to?

První snadná možnost je použít některou aplikaci co umí určit hudbu poslechem

Nejznámější je v tomto ohledu Shazam – mobilní aplikace, která s pomocí mikrofonu vašeho mobilu může poslouchat hudbu a pokusí se ji najít. Stáhnout můžete z Google Play nebo App Store. Shazam se mimochodem může hodit i pro některé další věci které umí, třeba zpravodajství z hudebního světa.

Chytré reproduktory/asistenti

Služby Shazamu používá i Siri, které se můžete zeptat „What song is playing?“, „What is currently playing?“ nebo „Name that tune“ – pokusí se identifikovat to co uslyší (právě Shazam ji k tomu pomůže, ale nainstalovaný ho mít nemusíte).

Podobně to umí Google Assistant – dotazem „What’s this song?„, „What song is this?“ či „What soing is playing?“ (umí to ve více jazycích, ale možnosti jsou omezené).  Jak to Google dělá známo není (tedy zda k tomu používá/nepoužívá Shazam).

Alexa umí jenom sdělit co hraje, pokud je to přehráváno přes Amaon Music, Spotify či jiný hudební zdroj. Naslouchat neumní. Zeptejte se „What song is this

Další aplikace

Můžete zkusit SoundHound fungující stejně jako Shazam. Stahujte z Google Play či App Store. SJe dostupný zdarma, ale má placenou podobu jménem SoundHound Infinite kde se zbavíte inzerátů.

Další možností je Musixmatch Lyrics, který si možná pamatujete z doby kdy byl spojený se Spotify. Dnes je to samostatná aplikace. Věnuje se textům a má také funkce s nimi spojené.Viz Google Play a App Store.

Pokud hledáte něco co můžete mít v prohlížeči a použít například pro dohledání hudby ve videu v YouTube? Zkuste rozšíření pro Chrome AHA Music.

TIP: Na kolik vyjdou online služby? Cloud, filmy, hudba a dalšíKde zdarma stahovat hudbu? Legálně stahovat se vám budou hodit pokud tápete kde si opatřovat hudbu

Další způsoby

Nemáte-li možnost použít něco z výše uvedených aplikací tak dost často pomůže hledat slova z písničky v Google. Je dost pravděpodobné, že se vám podaří najít potřebné informace – komplikované to samozřejmě je tam kde neznáte dobře jazyk ve kterém zpívají.

Co se YouTube videí týče, tak velmi často bývá informace o hudbě uvedená v popisku videa nebo v komentářích – nejste zpravidla jediní kdo chce tuhle informaci vědět a tak se velmi často objeví právě v komentářích.

Zeptat se můžete i na sociálních sítích – prostě dejte odkaz na video (zdroj) a zeptejte se vlastních přátel či sledujících.

Na redditu existuje /r/NameThatSong a /r/TipOfMyTongue  podobně jako Identification of Music Group na Facebooku.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky