@365tipu

TIP#1373: Co je to Download Manager a proč je dobré ho mít?

Download Manager býval poměrně zásadní pomůckou v době počátku Internetu (a také počátků prohlížečů). Jde o software, které usnadňuje stahování souborů z Internetu v prohlížeči – můžete ho mít pro Windows i MacOS, stejně jako pro Android. Můžete, to je důležité – není to něco co musíte mít. Pokud ale často něco stahujete a chcete mít komfort a lepší možnosti, tak je velmi užitečné si něco takového pořídit.

Základní Download Manager najdete v každém prohlížeči – umí stahovat, umí vám zpřístupnit vše dříve stažené (pamatují si co bylo stahováno). Neumí ale nic pokročilého – někdy neumí obnovit přerušené stahování (hodně užitečná funkce, občas ale nebude možná protože to neumožní druhá strana tedy odkud stahujete), pracovat přímo s různými typy souborů či balíčků. automatizovat stahování více souborů. Neumí ani stahovat ve více vláknech tam kde to umožňuje rychlý Internet a přítomnost souboru na více místech (ve více zrcadlech). S Download Managerem navíc většinou můžete snáze stahování přerušit a poté obnovit.

Co můžete zkusit

uGet (Windows, Android) – ugetdm.com – je Open Source, můžete ho mít pro Chrome, Firefox, Operu, Vivaldi – stejně jako ostatní se do nich integruje tak, že stažení vyvolá uGet, nikoliv klasické stažení v prohlížeči. Umí například i sledovat co je ve Schránce a pokud se tam objeví URL, zeptá se zda chcete stahovat.

XTreme Download Manager (Windows, macOS, Linux) – xdman.sourceforge.net – Je také Open Source. Má totožnou výbavu jako předchozí, ale navíc například umí ukládat soubory streamované z webu či plánovat stažení. Můžete ho použít v prohlížečích i jako samostatný program. Dokonce má zabudovanou konverzi videa. Integruje se do Chrome, Mozilla Firefox Quantum, Opera, Vivaldi, klasického Firefoxu i do Chromium.

Inernet Download Manager (Windows pouze) –www.internetdownloadmanager.com – je placený (25 USD, můžete vyzkoušet zdarma).

Folx (MAC OS pouze) – mac.eltima.com/download-manager.html – můžete používat samostatně i v prohlížeči a můžete používat zdarma, placené jsou pokročilejší možnosti (plánování staqžení, integrace iTunes, možnost omezit rychlost stahování).

TIP: V  Co používat pro stahování torrentů? najdete další variantu „download manager“ software – ty co umí pracovat s torrenty.

iDownloader (MAC OS pouze)  idownloader.in – další varianta pro jablíčkáře – umí toho poměrně hodně a navíc má jednu zajímavou věc – automatické kategorizování stažených souborů.

Advanced Download Manager (Android) je jeden z několika málo použitelných download managerů pro mobilní telefon či tablet s Androidem. Za 3 USD.

Download Boster (Android) je druhá možnost pro Android.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky