@365tipu

TIP#1908: Jak synchronizovat otevřené záložky mezi různými prohlížeči (a počítači)

Používám Chrome hlavně pro možnost používat desítky samostatných profilů a běžně mám otevřených pět Chrome, každý z nich „nad“ jiným projektem. Stejné profily mám na počítači i na notebooku a každý z profilů má vlastní Gmail či Google Workspace účet, aby byly synchronizovaná hesla, historie a další věci, které Chrome synchronizuje.

Má to ale dva nedostatky – založení profilu na druhém počítači není jak zjednodušit, prostě musíte ručně založit profil a poté ho přihlásit pomocí předmětného účtu. Což natáhne hesla, oblíbené a další věcí.

A narazíte tím na podstatnější nedostatek – na druhém (jiném) počítači se vám neotevřou stejné záložky. Ani se neumí synchronizovat, když přestanete pracovat na (například) notebooku a přejdete na počítač – na obou zařízeních máte rozdílnou sadu záložek (a rozdílné otevřené věci).

První komplikaci zatím řešit neumím, ale ta druhá řešení má – rozšíření Tab Session Manager – Open Source rozšíření pro  Chrome,  Edge (Chromium Edge samozřejmě) a  Firefox (všechny tři umí uživatelské profily).

Tab Session Manager si musíte nastavit, hlavně tak aby používal nějaký ten cloud (Google) pro ukládání informací o otevřených záložkách a také aby docházelo k pravidelnému ukládání, včetně zapnutí uložení při zavření prohlížeče.

Každý z počítačů (prohlížečů) si pak pojmenujete a pak už jen prostě kliknete na ikonku Tab Session Manageru a můžete obnovit uložené „nastavení“ z jiného z prohlížečů. Znamená to, mimochodem, že můžete i synchronizovat mezi rozdílnými prohlížeč (třeba mezi Chrome a Firefox).

Další řešení? Workona a jejich Tab Manager, který toho umí mnohem více (jako správný manažer záložek) a je součástí i řešení pracovních prostorů. Zdarma pro deset pracovních prostorů, 6 USD měsíčně bez omezení.

POZNÁMKY:

Chrome umí synchronizovat mezi Chrome na počítači a Chrome na mobilním telefonu/tabletu, ale umí to také mezi počítači, byť jen „kus po kusu“, takže ne kompletní synchronizaci. Bohužel na mobilu ale neumí více profilů. 

Safari umí Handoff a také iCloud tabs, takže tudy můžete otevírat totéž, co už máte někde otevřeno (synchronizace to ovšem není). Tady ale nehledejte možnost více profilů, dost zásadní nedostatek.

Firefox umí něco podobného přes Firefox Sync. Více profilů umí.

A Chromium Edge umí totéž co Chrome, můžete tedy zjistit co máte „jinde“ otevřené a otevřít si to, ale také jenom jednotlivě.

PS: Tohle je takový ten trochu „rozpracovaný“ tip co časem má šanci na doplnění a rozšíření. Takže pokud něco takového používáte a máte co přidat, tak se nebojte ozvat

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky