TIP#1557: Jak pročistit koho sledujete na Instagramu s pomocí dvou nových pohledů

Instagram čerstvě doplnil do přehledu koho sledujete (Jak zjistím, kdo mě sleduje na Instagramu?) možnost podívat se na účty, se kterými jste nikdy neměli žádnou interakci a tak účty, které se nejvíce objevují ve vašem newsfeedu. Oboje je použitelné jako případná pomůcka pro pročištění sledovaných.

Vše najdete tam kde se můžete podívat na to koho sledujete – přejděte na váš Profil (ikonka vpravo dole) a klikněte na Sleduji/Followiug.

20200223_124208000_iOS.png

Najdete tam dva nové pohledy – Least interacted with (účty se kterými jstevůbec neměli interakci nebo jenom velmi málo) a Most Shown in Feed (účty, které vám Instagram nejvíce ukazuje). Novinkou je tam ale i možnost třídění, nově jde zobrazit seznam podle data kdy jste začali účty sledovat (sestupné či vzestupně).

TIP:  Jak zjistím, kdo mě na Instagramu přestal sledovat?

20200223_125909000_iOS.png

Přehled účtů se kterými jste neměli žádnou interakci (líbí nebo komentář na jejich příspěvek) se týká posledních 90 dní a je nutné dodat, že je to v zásadě nic neříkající metrika. Může to znamenat že daný účet nic nezveřejňuje, že toho zveřejňuje velmi málo, že vás nic nezaujalo, ale také to, že vám ho Instagram prostě přestal dostatečně ukazovat. V potaz se navíc neberou nejspíš ani Stories/Příběhy. Možná prostě používáte Instagram jen pro pasivní konzumaci a žádné interakce se vám nechce vyvolávat.

Pokud se tedy na základě tohoto seznamu rozhodnete účty přestat sledovat, tak to nemusí dávat moc smyslu. Nejméně smyslu dává to, že tyhle účty naopak mohou dávat líbí/komentovat či sdílet do Příběhů vaše příspěvky.

TIP: Jak na Instagramu pročistit účet – smazáním nebo archivací fotografií

20200223_125051000_iOS.png

Druhý přehled je zajímavý v tom, že se můžete podívat koho vám Instagram nejvíce vnucuje. Je to ale také poněkud polovičaté (a týká se to také jenom posledních 90 dní) a navíc většinu z těchto účtů si nejspíš pamatujete – pravidelně vidíte jejich příspěvky.

Daleko zajímavější by byl přehled, koho vám Instagram přestal ukazovat a to hned ve dvou podobách – jaké účty sledujete co jsou mrtvé (nic nezveřejňují) a jaké účty vám Instagram odmítá ukázat.

TIP:  Jak získat seznam všech sledujících a sledovaných na Instagramu?

V obou seznamech můžete přestat účet sledovat (stačí kliknout na Following/Sleduji a by se změnilo ve Follow/Sledovat), podívat se na daný účet nebo v menu (tři tečky) pozměnit upozornění či dát účet na Mute/Ztlumit.

Ani jeden přehled zcela určitě není kompletní, Instagram zobrazuje jenom prvních padesát v každém z přehledů.

Užitečné na snížení počtu účtů co sledujete může být to, že vám Instagram začne ukazovat účty, které doposud před vámi schovával. Ale také k tomu, že budete na Instagramu trávit méně času.

TIP: ‣ Návod pro Instagram obsahuje kupu dalších tipů a triků týkajících se Instagramu