@365tipu

TIP#1558: Jak na Instagramu pročistit účet – smazáním nebo archivací fotografií

Jednou za čas se možná docela vyplatí projít váš účet na Instagramu a odstranit fotky, které nejsou až tak povedené nebo které nemají rozumný počet interakcí (líbí a komentářů). Je to poměrně snadné a má to dvě možnosti.

20200223_130824000_iOS.png

Smazání příspěvku z vašeho profilu ho zcela odstraní a je to nevratný proces. Stačí si zobrazit konkrétní příspěvek a vyvolat jeho menu (tři tečky vpravo nahoře). Najdete tam možnost Smazat/Delete. Pokud příspěvek obsahoval více fotografií (karusel) tak samozřejmě zmizí všechny.

Archivace příspěvku je užitečnější v tom, že se příspěvek schová, ale stále zůstane dostupný v archivu vašeho účtu. Odtamtud je možné ho kdykoliv vrátit zpátky. Dělá se stejně jako mazání, tedy v menu příspěvku kde najdete Archivovat/Archive.

Do Archivu se pak dostanete z vašeho profilu vyvoláním menu (vpravo nahoře) a tam najdete Archiv/Archive – do něj se také ukládají všechny vaše  příběhy automaticky (pokud to máte zapnuté).

TIP: Jak pročistit koho sledujete na Instagramu s pomocí dvou nových pohledů

Příspěvky se sem ale ukládají ručně výše popsaným způsobem (mezi Příspěvky a Příběhy se přepíná nahoře). V Nastavení Archivu (tři tečky vpravo nahoře a volba Nastavení/Settings) najdete možnost zapnout/vypnout archivaci (u Příběhů) a možnost vytváření Zvýraznění/Highlights.

Po kliknutí na určitou fotku opět vyvolejte její menu a tam najdete Ukaž na profilu/Show on profile (tím ji vrátíte zpět) a Smazat/Delete (tím ji odstraníte z archivu). Návrat na profil bude včetně všech původních komentářů a líbí – bez možnosti změnit čas.

Mazat příspěvky není možné ve webové podobě Instagramu (na Instagram.com, viz Instagram můžete spravovat i z webu. Ne vše, ale dost toho jde)

Pokud máte aktivní Creators Studio tak můžete příspěvky mazat tam – ale pozor, ačkoliv je tam k dispozici možnost označovat, tak není možné označit více příspěvků (a už vůbec ne všechny) pro hromadné mazání. Archivace zde není dostupná.

TIP: Další tipy a triky pro Instagram najdete v ‣ Návod pro Instagram

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky