@365tipu

TIP#972: Jak získat seznam všech sledujících a sledovaných na Instagramu?

Bývaly doby, kdy bylo možné snadno získat seznam všech fanoušků vaší Stránky na Facebooku. Pak to Facebook začal omezovat, až to znemožnil skoro úplně – dá se získat jen posledních 500 fanoušků. A dokonce i přehled fanoušků na webu se dost brání, abyste získali i jenom to. S Instagramem je to dost podobné, ale ještě pořád je možné získat kompletní seznamy.

Pokud chcete získat přehled sledujících (followers) a sledovaných (following) na Instagramu, tak máte řadu placených možností v podobě různorodých služeb a jednu neplacenou, která bude vyžadovat jen trochu mačkání mezerníku a použití Copy / Paste.

Neplacená cesta je ta, že se přihlásíte na www.instagram.com a zobrazíte si sledující či sledované. Poté buď rolováním nebo mačkáním mezerníku dojedete až na konec. A potom už jenom označte od konce do začátku, stiskněte Ctrl+C (Copy) a poté pomocí Ctrt+V (Paste) vložte do tabulky v Excelu či Google dokumentech.

2017-12-22 07_27_34-Daniel Dočekal (@danieldocekal) • Instagram photos and videos.png

TIP: V Jak získám přehled fanoušků mé Stránky na Facebooku? A kam se to ztratilo? se můžete podívat, jak je to s přístupem k přehledu fanoušků u Stránky na Facebooku. V Jak exportovat Seznamy na Twitteru? zjistíte, jak lze snadno získat všechny co jste si na Twitteru uložili do Seznamu(List).

Z placených řešení je zde klasická nabídka pomůcek co umějí i jiné sociální sítě – celé to má ale vždy zásadní komplikaci, všechny jsou tvrdě placené. Buď za měsíční užívání nebo i za jeden jednotlivý export.

Pokud se divíte, proč je to vlastně placené, tak hlavně pro omezení na API, které Instagram měl – exportovat totiž bylo možné jen po 100 kouscích a vyšší počet jen pokud jste měli u Instagramu otevřený vývojářský účet a dodržovali velmi zásadní omezení daná na API. Navíc je tam omezení na získání max. 5 000 a výše uvedené pomůcky umí exportovat více, ale dělají to postupně. Podrobnosti případně viz User Endpoints

TIP: V Instagram pro začátečníky? Máme tu návod pro Instagram, pokud ho postrádáte najdete desítky dalších tipů pro Instagram.

Se postupnými změnami v API to Instagram dělá stále složitější a složitější – cíl je aby se na Instagramu nedalo dělat vůbec nic.  Proto některé z výše uvedených pomůcek už možná nefungují nebo časem fungovat přestanou.  Největší vlna omezení a rušení v API proběhla v roce 2018, viz Facebook utahuje šrouby u Instagram API. Drasticky a likvidačně

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky