@365tipu

TIP#910: Jak exportovat Seznamy na Twitteru?

Je to s těmi sociálními sítěmi složité, dost se bráni tomu, abyste vaše vlastní věci mohli dostat „ven“. Zrovna u Seznamů (Lists) na Twitteru je to nepříjemné, zejména pokud si je opravdu dlouhodobě a poctivě udržujete a chcete si je (třeba) pro jistotu zálohovat. Nebo je chcete přenést na jiný účet či jinak využít. Prostě export Seznamu a Import Seznamu by se velmi hodil.

Nejjednodušší cesta jak získat Seznam/List je TweetDeck. Tam stačí si přidat Seznam jako sloupec a v Edit najdete možnost Exportu. Není automatizovatelná, ale prostě dostanete kopírovatelný (přes Schránku) seznam účtů, které v Seznamu máte – co řádek, to jeden účet. Což už snadno dostanete do Excelu/Google Docs.  Podstatná maličkost, tohle je zadarmo.

TIP: V Twitter přepracoval seznamy (Lists). Jak pracovat se Seznamy na Twitteru najdete návod k poslední aktuální podobě práce se Seznamy z června 2020

Seznamy/Lists jsou dostupné v API Twitteru, takže pokud se dokážete v API dotázat, můžete získat přehled všech účtů v JSON podobě. Což je už něco, co můžete použít pro automatizované zpracování. V API tohle najdete jako GET lists/members. Platí samozřejmě, že je nutné dbát na omezení, která v tomto ohledu Twitter má.

Pokud se vám to nechce programovat, tak zkuste (minimálně inspiraci) export_lists.py (staré, takže možná už ne zcela funkční) a případně novější cesty uvedené v How to Bulk Extract Twitter User Data with Google Sheets nebo Export Twitter Friends and Followers v3.2 v Google Docs (opět, neověřeno).

Exportovat umí i řada různorodých pomůcek, které ale prakticky vždy jsou placené (a dokonce placené od počtu exportů). Viz například rozšíření pro Chrome Twlets (web twlets.com), ScoutZen, BirdSong, twDocs či export tweet. Exporty umí i Simply Measured – simplymeasured.com – ale to je plně placený komplexní produkt, stejně jako audisense (původní SocialBro) .  K čemuž je ještě nutno dodat, že i tady budete narážet na případně limity API.

TIP: K Seznamům/Lists se vám bude hodně hodit Lepší práce se Seznamy (Lists) na Twitteru v Google Chrome? a Lists čili seznamy. K čemu to je dobré a proč vám to pomůže. Jakkoliv Seznamy nepatří k široce používaným nástrojům, pro vedení firemních či osobnostních účtů jsou nepostradatelné. Další tipy týkající se Twitteru najdete v ‣ Twitter for dummies

Pokračovat můžete do Jak importovat do Seznamů na Twitteru?

PS: V Jak získat seznam všech sledujících a sledovaných na Instagramu? zjistíte, jak je tohle možné (či nemožné) u Instagramu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky