TIP#919: Jak importovat do Seznamů na Twitteru?

To Jak exportovat Seznamy na Twitteru tu už jeden tip řeší. Není to až tak triviální (nebo levné), ale jedna cesta tam je, která to ručně umožní zadarmo a snadno. Jenže, co když potřebujete Seznam/List na Twitteru vytvořit pomocí importu?

Import bohužel TweetDeck (to je ona cesta snadného exportu) neumí. V různých diskuzích a článcích na toto téma je zmíněno SocialBro (to se mezitím přejmenovalo na Audisense a je placené) a již neexistující Tweet Adder (jeho konec mimochodem ukazuje jak úspěšně Twitter omezeními v API likviduje ekosystém).

Zajímavá možnost je listcopy (dostupné na githubu), které umí kopírovat seznam z jednoho účtu na druhý. Mírná nevýhoda je, že výchozí seznam/list musí být veřejný – vyzkoušet si to můžete na projects.noahliebman.net/listcopy a nezapomeňte vytvořit cílový Seznam ještě před kopírováním. Pozor případně na Seznamy co jsou příliš velké. Tady dodám, že na konci září 2017 to fungovalo zcela bez problémů.

Stejně jako u exportů by bylo možné si import naprogramovat s pomocí API – zajímat vás bude  POST lists/members/create_all a pro inspirace s případně můžete podívat na upload-twitter-list (github). Případně, máte-li rádi Ruby. tak viz Twitter CLI (ano, Twitter Command Line Interface).

‣ Twitter for dummies je vám každopádně k dispozici s řadou dalších tipů a triků

Pokud si nevíte rady se Seznamy, tak viz Lists čili seznamy. K čemu to je dobré a proč vám to pomůže