TIP#004: Twitter for dummies (10): Správa více účtů na Twitteru – na webu, v mobilu či Tweetdecku

Je docela zajímavé, že Twitter dlouho zaostával v možnosti spravovat více účtů (profilů) pomocí jednoho přihlášení, respektive v možnosti dát více lidem šanci spravovat jeden účet. Facebook i Google+ tohle umí, samozřejmě na úrovní tamních Stránek. Prostě se stanete správcem, včetně možnosti přidělování různé úrovně práv. Více správců je v roce 2020 stále problém, ale došlo už i na webový klient, kde je možné přidat více účtů.

Profily v prohlížeči

Profily v Chrome, snadná cesta k práci s více účty na Twitteru
Profily v Chrome, snadná cesta k práci s více účty na Twitteru

Jedno z řešení jak pečovat o více účtů na Twitteru je to co bylo již naznačeno v 365 tipů. Co jeden den, to jeden tip. A spousta věci k vyzkoušení. Spočívá ve využití samostatných profilů v prohlížeči (v mém případě v Chrome).

Pak stačí nechávat otevřené okno příslušného profilu, případně si ho otevřít vždy, když potřebujete pracovat s určitým účtem na Twitteru. Výhodou je i to, že při navázání profilu v Chrome na účet u Google, můžete tohle snadno provozovat na více počítačích.

Webový klient

Od dubna 2020 je nově možné ve webovém klientů mít až pět účtů a přepínat mezi nimi. Viz Jak na Twitteru spravovat více účtů přímo ve webovém klientu (novinka)

Tweetdeck v počítači či prohlížeči

Druhá snadná možnost jak na jednom místě spravovat více účtů na Twitteru je Tweetdeck www.tweetdeck.com. Ten mimochodem patří Twitteru a funguje jako webová aplikace. Má jednu podstatnou výhodu i v tom, že si tam můžete přidávat řadu dalších účtů na Twitteru a všechno si to pamatuje pomocí jednoho přihlášení přes váš (ideálně soukromý) účet – dá se tedy poměrně dobře použít i tam, kde chcete aby více lidí mohlo pracovat s jedním Twitterem (viz Jak vyřešit správu účtu na Twitteru pro více lidí aby to bylo bezpečné a praktické?)

Tweetdeck a kupa účtu z Twitteru na jednom místě
Tweetdeck a kupa účtu z Twitteru na jednom místě

Tweetdeck má ještě i nějaké ty další výhody – já ho oceňuji hlavně pro možnost vidět všechny zmínky, odpovědi i přímé zprávy na jednom místě. Není nutné „monitorovat“ jednotlivé účty a na věci vyžadující reakci je možné reagovat z jednoho místa a velmi rychle.

Zvyknout si na Tweetdeck může trochu trvat, osobně se přiznám, že mi to trvalo doslova několik let, než jsem se přesvědčil k používání. Ale od té doby si nedokážu představit, že bych tuhle aplikaci neměl. Ale to je samozřejmě hlavně dáno tím, že mám těch účtů na Twitteru poněkud víc.

A jeden specifický tip k Tweetdecku – to že existuje jako webová verze znamená, že v již zmíněných profilech v prohlížeči můžete používat pokaždé jiný Tweetdeck.

Mobilní aplikace na mobilu či tabletu

Mobilní Twitter na iOSu.
Mobilní Twitter na iOSu.

Třetí možnosti jak mít v jednom místě více účtů na Twitteru je mobilní aplikace – ta pro Android i iOS totiž umožňuje připojit více účtů a přepínat se mezi nimi. Hodně se to může hodit pokud jste správci nějakých těch hodně mobilních aktivit.

Jedna z menších nevýhod tohoto řešení je, že přepínání mezi účty je poněkud krkolomné a není příliš jasné, na kterém účtu zrovna jste. To je ale mimochodem i jeden z nedostatků webového Twitteru – také se tam špatně rozeznává kde zrovna jste. Což právě dost dobře řeší samostatné profily v prohlížeči, zejména pokud si je dostatečně barevně/vzhledově přizpůsobíte.

Aplikace pro komplexní správu sociálních sítí

Samozřejmě existuje ještě řada dalších řešení – ať už jsou to další mobilní aplikace (ty i přes snahy Twitteru o  jejich likvidaci existuje pořád poměrně hodně) nebo specifické aplikace pro správu sociálních sítí. Zde můžete zkusit třeba www.zoomsphere.com nebo www.hootsuite.com, ale existuje jich ještě řada.

Výhoda těchto řešení (mimochodem, jsou zpravidla za peníze nebo hodně omezené v zadarmo podobě) je, že můžete připojit ještě další sociální sítě. Ale o tom taky asi až někdy jindy.

TIP: Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat? Tohle poradí jak se postavit k okamžiku, kdy na vás hodí správu více věcí než jedné. A v zásadě opakuje to co jste se dozvěděli v tomto tipu pro Twitter, ale doplňuje informace týkající se dalších sociálních sítí.