@365tipu

365 tipů. Co jeden den, to jeden tip. A spousta věci k vyzkoušení

Ne že bych neměl co dělat, ale prostě občas chcete něco zkusit. Podívat se jak se vyvinuly některé služby. Vidět je tak jak by je viděl někdo, kdo je nikdy nepoužil a nemá v nich několik let historie. Zjistit co je nejlepší, co moc nefunguje, čemu se vyhnout. A samozřejmě, podělit se s ostatními. Proto je tu @365tipu. A proto začíná prvního ledna 2015.

Ano, možná těch tipů bude nakonec víc, ale ten jeden hlavní se budu pokoušet dávat opravdu jednu denně. A přidávat mu #365tipu hashtag. Čas od času se asi stane, že se na @365tipu objeví něco jiného, třeba oznámení o tom, že jsem spíš nakonec pro 365tipu.wordpress.com, než pro 365tipu.blogspot.cz. A pokud se budete ptát proč jeden spíše než druhý, tak proto že, Blogger.com  vypadá jako když zamrzl někde v době před pěti lety.

@365tipu nebude stát žádné peníze. To je jeden z dalších požadavků, vystačit si se zdarma dostupnými věcmi a dát do toho jenom nějakou tu práci a obsah. A třeba někomu pomoci v něčem podobném. Což znamená, že vedle jednotlivých tipů k tomu občas přidám shrnující texty o tom, co se zkoušelo. A proč zkoušelo. A jak to dopadlo.

Můžete pomoci. Tahle aktivita má e-mail 365tipu@gmail.com a ,můžete tam třeba poslat své „tipy na tipy“. Nebo se optat, co byste třeba chtěli vědět. Pokusím se někdy v dohledné době poradit, ale pokud možno tak, aby ta rada byla použitelná veřejně. Můžete i využít #365tipu hashtag nebo „cc: @365tipu“ na Twitteru. Neslibuji rewtweet, ale pokud si všimnu a bude to užitečné, dostanete ho.

Ano účet @365tipu na Twitteru je ten hlavní. Všechno ostatní je vedlejší. Pokud se ptáte proč, tak protože to umožní být krátký, rychlý a efektivní., A také proto, že je to sociální síť, která je zcela veřejná. Můžete si tam založit účet abyste @365tipu sledovali, ale potřeba to není. Stačí si adresu účtu uložit třeba do oblíbených. Což taky znamená, že tahle aktivita nebude mít Facebook, Google+ ani jinou sociální síť.

Co ještě říci na začátek

(1) První krok, který @365tipu udělalo, bylo založení samostatného profilu v Chrome. Je to jeden z mých oblíbených nástrojů, protože samostatné profily v Chrome umožní otevřít samostatné okno – má vlastní oblíbené, pamatuje si co jsem měl otevřeno, pamatuje si hesla. A když už se někam přihlásím, jako třeba na Twitter, tak si samozřejmě pamatuje přihlášení. A protože je samostatné, nemusím se odhlašovat.

(2) Druhý krok, který s prvním souvisí je, že si můžete založit @gmail.com účet, pomocí kterého je možné synchronizovat profil v Chrome s dalšími v jiných počítačích,  noteboocích, mobilech i tablatech. Má to ale ještě další výhodu, samostatný účet můžete (a někde budete muset) použit pro založení účtů na dalších službách. Což je přesně to, co bude samozřejmě potřeba v dalších krocích.

V Chrome je pak mimochodem vhodné ještě v Nastavení u „Při spuštění“ vybrat „Pokračovat tam, kde jste přestali“. To zajistí, že zavření profilu v Chrome a jeho nové otevření vám poskytne otevřené všechno co tam bylo před zavřením.

(3) Pak už ke třetímu kroku, tedy založení @365tipu účtu na Twitteru. Nahrání nějaké fotky co jsem měl zrovna na disku a proklikání se skrz otravný postup založení účtu. Vyplnění popisku a první tweetnutí. Protože nechci mít později záplavu upozornění v mailech, došlo k zrušení (odškrtání) všech nastavených upozornění (notifikací). A protože jsem nechtěl záměrně nikoho sledovat, tak k důslednému přeskočení všech snah Twiteru, abych tak udělal.

(4) Jakkoliv to určitě není potřeba, chtěl jsem pro @365tipu mít blog. Něco jako archiv toho co se tweetne. Ale také msto, kam bude možné dát delší texty (třeba jako tento). První pokus s www.blogger.com dopadl dost podivně, volně dostupné šablony vypadají dost příšerně. Druhý pokus na www.wordpress.com vypadá podstatně lépe, takže je zatím dost dobře možné, že to vyhrál právě WordPress. Tam jsem mimochodem okamžitě vypnul nejen všechny notifikace, ale také možnost přidávat komentáře. Což je jedna z podstatných věcí, kterou na blogu od WordPressu musíte udělat, pokud tedy nechcete řešit stovky spamů denně.

V Chrome to chce zapnout si zobrazování „lišty záložek“. Tam samozřejmě odkládám postupně všechno, co k @365tipu patří (v tuto chvíli Twitter, Gmail, Blog na Blogger.com a Blog na WordPress.com). Předem vím, že časem tam budou potřeba nějaké složky, protože do jedné lišty se to nevejde .

(5) A začátek končí posledním krokem, tweetnul jsem o spuštění @365tipu na mém hlavním účtu (@Medvidekpu) na Twitteru. To je mimochodem jedna z podstatných věcí, pokud spouštíte cokliv na Twitteru – buď musíte zkoušet začít sledováním lidí, kteří vás budou (možná) sledovat zpět. Nebo musíte mít někoho, kdo vám pomůže odstartovat. Za dvě hodiny od spuštění to přineslo prvních 25 sledujících (a pár retweetů) . Ještě to bude chtít hodně práce a hodně času (byť tohle  hlavním účelem není).

… pokračování  někdy příště.

Foto: Sxc.hu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky