@365tipu

Jak se ve Windows přihlásit (přehlásit) na jiný účet?

Další krátký tip pro Windows 10, ale také z části pro předchozí verze Windows. Měli byste totiž vědět (narazili jsme na to v Hibernace, vypnutí, uspání? Jaký je mezi nimi ve Windows rozdíl a co používat kdy) něco o odhlašování a hlavně přehlašování (dost uměle vytvořené slovo).

2015-08-09 10_45_07-Fotky

Pokud jste již četli Jak vypnout Windows (a hlavně Windows 10)? Použijte prostě Alt+F4 tak už víte, jak se dostat k potřebnému bodu pro odhlášení a přihlášení jako někdo jiný – na ploše například použijete Alt+F4, vyberete Přepnout uživatele a je vystaráno. Přivede vás to na přihlašovací obrazovku a tam se můžete přihlásit jako někdo jiný. Přihlašovací obrazovka je samozřejmě vidět i při zapnutí počítače, tam si také můžete vybrat za koho se přihlásit.

Další cesta jak se dostanete k odhlášení a přepnutí uživatele je staré známé stisknutí Ctrl+Alt+Del.

Třetí možnost je použít Start menu ve kterém najdete vaše jméno a profilový obrázek. Vedle uzamčení a odhlášení zde bude případně možné vidět i další uživatelské účty, které jsou k dispozici pro přehlášení.

 

2015-08-09 11_13_50-Program Manager
Horní obrázek je do Creators Update, spodní v Creators Update – ikonka vašeho účtu mírně změnila umístění. 

 

2017-07-20 14_38_38-Start.png

Je dobré vědět, že jste se neodhlásili z původního účtu (za předpokladu, že jste už byli přihlášení) a vše otevřené a běžící na něm pořád běží (na což byste měli pamatovat při vypínání počítače).

Pokud na počítači nejsou založeny žádné další účty, tak výše uvedené použitelné nebude. Ke správě účtů se dostanete přes Nastavení -> Účty, ale tím skončíme, protože účty a práci s nimi si nechám na jiný tip, stejně jako to jak povolit „guest account“.

2017-07-20 14_43_19-Nastavení.png

2015-08-09 11_10_55-Uživatelské účty

A nezapomeňte, v původních ovládacích panelech je stále dostupné vše, co tam bylo předtím. Do nových se opět dostalo jenom něco.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky