@365tipu

Jak ve Windows vypnout heslo? Je odstranění hesla bezpečné?

Jednu věc je potřeba říci rovnou, Windows byste měli mít opatřené heslem, takže odstranění hesla je nedobrý nápad. Můžete se podívat do Jak ve Windows 10 vypnout heslo po probuzení? a heslo zadávat jenom po zapnutí počítače (při prvním přihlášení). Případně, to je velmi jednoduché, začít používat numerický PIN pro přihlášení.

Pokud máte počítač v bezpečném prostředí (doma, nikdo jiný ho nemůže chtít použít), tak můžete odstranit požadavek na heslo – stačí z příkazové řádky (nebo přes Run) spustit netplwiz – tam začnete tím, že vypnete Users must enter a usernama and password to use this computer.

2018-04-02 13_43_19-Uživatelské účty.png

Pokud chcete opravdu odstranit heslo k vašemu účtu, tak je to vlastně také docela jednoduché – tam kde se dá nastavit nové prostě necháte prázdné a uložíte (platí pro Windows 10 a Windows 8.1). Ve starších verzích Windows je přímo u nastavení účtu tlačítko Remove password/Odstranit heslo.

Jednu věc je ale důležité připomenout, pokud používáte Microsoftí účet (tedy ten co slouží i k přihlašování k službám online), tak toto udělat nepůjde. Možné to je jenom u lokálního účtu.

TIP: V Jak smazat Microsoft účet a přihlašovat se do Windows lokálním účtem? zjistíte, jak případně z síťového (Microsoft) účtu přejít na lokální. Vhodné související čtení je Proč je (dobré)(špatné) mít k Windows účet od Microsoftu? A nejenom k Windows.

Nezapomeňte, ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje množství užitečných tipů pro Windows 10 i Windows jako takové

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky