@365tipu

Jak ve Windows 10 vypnout heslo po probuzení?

Uspané Windows v podobě počítače, notebooku či tabletu by rozhodně měly požadovat zadání hesla při probuzení. To je jedna důležitá věc, kterou je třeba říci, než se dozvíte jak to udělat, aby ho nechtěly. Pokud máte složité heslo (a měli byste mít), tak můžete zkusit použít číselný pin, ten může dostatečně ochránit vaše zařízení před někým zvědavým.

Pokud ale přesto trváte na tom, že nechcete aby se po probuzení Windows ptaly na heslo, tak můžete jít přes WIN + I do Nastavení/Settings  -> Účty/Accounts -> Možnosti přihlášení/Sign-in options -> Vyžadovat přihlíášení/Require sing-in. A tam můžete nastavit Nikdy/Never.

2016-09-28 12_48_52-Nastavení.png

Tohle nastavení se nebude týkat zapnutí počítače po restartu nebo plném vypnutí. A je dobré vědět, že na tom samém místě si můžete nastavit jako výše zmíněný PIN kód (doporučuji), tak obrázkové heslo (což vůbec nedoporučuji).

Pokud vůbec nechcete heslo (nedoporučuji), tak viz Jak ve Windows vypnout heslo? Je odstranění hesla bezpečné?

TIP: Hibernace, vypnutí, uspání? Jaký je mezi nimi ve Windows rozdíl a co používat kdy poradí co je co a k čemu se co hodí více. Svět kdy se počítače důsledně vypínaly a pak dlouho čekal až se zapnou je už déle minulostí.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky