@365tipu

Ve Windows 10 se můžete přihlašovat oblíbeným obrázkem, zní to dostatečně bláznivě?

O pořízení PIN pro přihlašování už jsme si říkali, stejně jako o Windows Hello, což je v zásadě hlavně biometrické přihlašování. Z kolekce toho jak se lze do Windows 10 přihlašovat už chybí jenom přihlášení oblíbeným obrázkem.

Přes Start -> Nastavení -> Účty -> Možnosti přihlášení se dostanete k Obrázkové heslo. Pokud to zní bláznivě, tak to až tak bláznivé není, ale musíte vědět jak to funguje – použijete obrázek na kterém namalujete tři gesta – je to dost podobné tomu, když si telefon nastavíte odemčením gestem nad onou klasickou maticí 3×3 bodů.

2015-08-14 08_51_39-Obrázkové heslo

Ideální je, pokud využijete obrázek, který má nějaké geometrické tvary a ty prostě obtáhnete, nebo pár jasných míst, mezi kterými ona tři gesta uděláte.  – ale pozor, nejde o libovolná gesta, můžete si vybrat jenom mezi kruhem a čárou. Je také dost podstatné vědět, že záleží na směru tažení (u kruhu zejména, snadno se na to zapomene).

Přihlašování přes obrázek asi nebude ideální pro osobní počítač (kdo by se namáhal s myší), ale pro odemčení (přihlášení k) tabletu nebo případně mobilu to není vůbec špatný nápad.

2015-08-14 08_55_08-Obrázkové heslo

Po prvotním nastavení tří gest musíte ty gesta zopakovat. Měli byste vědět, že Windows 10 se sice uspokojí s odchylkami, ale pokud se od vytvořeného gesta odchýlíte příliš, tak to nebude fungovat – proto zdůrazním ono doporučení vybrat si nějaký ten obrázek, který vám gesta usnadní. Každopádně, pokud opakování pro ověření jednou zkazíte, tak vám Windows umožní znovu to zopakovat ale přidá k tomu zobrazení toho, co jste předtím namalovali.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky