@365tipu

Co je to Windows Hello ve Windows 10 a v čem mi to pomůže?

Windows Hello je biometrická autentizace umožňující přihlášení k Windows 10 zařízení, tedy nejenom počítači, ale tabletu i mobilu. Můžete se ukázat kameře, můžete použít snímač otisku prstů či obrázek vaše oka. Aby Windows Hello fungovalo, musí dané zařízení mít příslušný sensor, tedy čtečku otisku či kameru – v případě kamery dokonce infračervenou, aby to fungovalo i za okolnosti, kdy není dostatek světla.

Windows Hello v zásadě najdete přes Start -> Nastavení -> Účty -> Možnosti přihlášení. Pokud váš počítač žádné potřebné hardware nemá, tak tam najdete jenom možnost změny hesla k účtu (a nějaké ty další klasické možnosti jiného způsobu přihlašování – PIN a obrázkové heslo).

Screenshot 2015-08-11 10.12.54

Na notebooku s čtečkou otisku pak můžete po nastavení PIN kódu (ten se vám může hodit pokud používáte mobilní zařízení, kde se tradiční složitá hesla zadávají dost nepohodlně) pokračovat přidáváním otisků prstů – není na tom nic revolučního, prostě si zaznamenáte více otisků (více prstů), které poté použijete pro přihlášení místo zadávání hesla – pokud nechcete nebo nemůžete, tak stále můžete použít klasické přihlášení.

Screenshot 2015-08-11 10.16.23

Přidáním PIN se možnosti přihlášení na zamykací/přihlašovací obrazovce rozšíří o PIN, vedle již dostupného klasického hesla a případného otisku prstů – mezi možnostmi se lze přepínat, použít čtečku otisků je možné kdykoliv bez přepínání. O pořízení PIN pro přihlašování si ale přečtěte v samostatném tipu.

Pod Windows Hello ještě patří i možnost přihlašovat se oblíbeným obrázkem. Jakkoliv bláznivě to zní, na tabletu se vám to bude hodit.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky