@365tipu

TIP#1230: Jak se automaticky přihlásit do Windows 10?

Po zapnutí počítače  Windows 10 se zpravidla musíte přihlásit pomocí jména a hesla nebo pomocí PIN (doporučuji, dost to šetří čas). Chrání se tím počítače před tím, aby po zapnutí někdo nepovolaný neměl přístup ke všemu co vy – neměli byste tedy chtít něco takového obejít pokud jde o notebook, tablet či počítač v práci.

Doma se ale může hodit, že počítač po zapnutí rovnou naběhne přihlášený s konkrétním uživatelem – Windows 10 samotné to umí jenom tak, že se vrhnete na editaci Registru – není to nejen uplně triviální, ale dost často to nepřežije aktualizaci systému.

TIP: Jak ve Windows vypnout heslo? Je odstranění hesla bezpečné? aJak smazat Microsoft účet a přihlašovat se do Windows lokálním účtem? se možná budou hodit

Nejjednodušší řešení aktivace automatického přihlášení je stáhnout si Autologon for Windows. Jde o aplikaci od Sysinternal, kteří jsou už poměrně dlouho součástí Windows, takže tady se nemusíte obávat.

V Autologon si nastavíte jaký uživatel se má přihlašovat, vyplníte heslo a při každém zapnutí počítače bude uživatel automaticky přihlášen.

TIP: V‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 najdete záplavu zdejších tipů a triků týkajících se Windows 10 i starších Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky