@365tipu

Jak se ve Windows dostat k pokročilé správě uživatelů?

Ve Windows 10 to začíná být se správou uživatelů (uživatelských účtů) stále složitější a to dokonce i ve Windows 10 Professional, kde se něco jako vytváření a používání více účtů dá předpokládat. Je dobré vědět, že z příkazové řádky se snadno (pomoci netplwiz) můžete dostat k nástroje pro pokročilejší správu účtů (totéž jako vyvolání ovládacího panelu pomocí control userpasswords2)

V záložce Upřesnit/Advanced se pak dostanete k vyvolání nástroje Místní uživatelé a skupiny (Local Users and Groups). Ten ale není dostupný ve Windows Home, pouze v pokročilejších verzích Windows.

2017-08-05 07_45_49-Správa počítače.png

Další cesta jak se k Místní uživatelé a skupiny dostat je kliknout si pravým tlačítkem myši na Start tlačítko a vyvolat Správa počítače – tam najdete Místní uživatelé a skupiny jako jednu z možností.

Přes nové Ovládací panely klidně zkuste Win + I -> Účty. Ale jak už bylo naznačeno výše, přesně tohle vás dostane do oněch momentů záhadné nekonzistence a zmatků. A hlavně, nějak zde zcela chybí cesta jak se dostat k předchozímu ovládacímu panelu Uživatelské účty

V souvislosti s účty se vám budou hodit ještě tyto tipy

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky