@365tipu

Jak změnit e-mailovou adresu spojenou s Microsoft účtem?

Možná máte účet od Microsoftu (viz Proč je (dobré)(špatné) mít k Windows účet od Microsoftu? A nejenom k Windows.). Pokud máte Windows 10 nebo XBOX, tak je velmi pravděpodobné, že ho máte. Slouží k přihlašování do Windows, synchronizaci informací mezi více zařízeními, ale také třeba pro nakupování aplikací. Vždy je spojený s nějakým e-mailem, který nutné nemusí být „ten od Microsoftu“. A je dobré vědět, že ho můžete změnit.

Udělat to můžete na webu na stránce Účet Microsoft. Pokračovat budete na Vaše informace/Your info a pak dál na Správa způsobu přihlášení k Microsoftu/Manage how you sign in to Microsoft (tady bude velmi pravděpodobné, že budete muset zadat heslo). Objeví se vám Aliasy účtu/Alias accounts – bude tam uveden primární e-mail a možná nějaké další e-maily, které jste si přiřadili k účtu (dá se pomocí nich také přihlašovat k vašemu účtu).

2016-10-20 18_48_42-Správa způsobu přihlášení k Microsoftu.png

Pokud chcete změnit e-mail patřící k vašemu účtu, je to jednoduché – musíte ho přidat jako alias (pomocí Přidat e-mail/Add e-mail). Což vám poté umožní použít Nastavit jako primární/Make primary aby se jiný z alias e-mailů stal primární e-mailem.

Pokud původní e-mail už nechcete mít přiřazený (jako další z aliasů), tak ho odstrante pomoci Odebrat/Remove

Je dobré vědět, že při přidávání nového e-mailu můžete přidat libovolný e-mail (třeba váš účet na Gmailu) nebo si založit nový e-mailový účet v rámci @outlook.com (například) od Microsoftu.

A poslední co byste měli vědět je, že alias adresa nemůže být e-mail, který je již přiřazený k jinému účtu od Microsoftu.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 stále roste. A Jak smazat Microsoft účet a přihlašovat se do Windows lokálním účtem? vám poradí jak ve Windows přepnout na lokální účet a případně i jak Microsoftí účet smazat.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky