Jak nastavit synchronizaci nastavení Windows 10 mezi počítači?

Windows 10 umožňují při použití Microsoftího účtu aby se vám mezi počítači kde ho používáte synchronizovala některá nastavení. V některých případech ale možná budete chtít, aby se některé věci nesynchronizovaly – typický příklad může být ten, že na různých strojích chcete mít různý obrázek na ploše.

Celé je to přitom snadné, stačí v Win+I (Nastavení/Settings) přejít na Účty/Accounts a tam vybrat Synchronizovat nastavení/Sync your settings. Tam už najdete jednak možnost zapnout(vypnout) synchronizaci kompletně (první volba, tedy Nastavení synchronizace), ale také možnost zvolit si co se bude či nebude synchronizovat.

2016-11-18 14_47_05-Nastavení.png
Nahoře rok 2016, o něco víc možností než aktuálně (další obrázek)
Rok 2020. Pár voleb ubylo .

Pokud nechcete aby se napříč zařízeními projevovaly změny v motivu, tedy jak barevnost, tak obrázek na ploše, tak to můžete potlačit volbou Motiv.

Nechcete-li přenášet nastaveni prohlížeče Edge, tak vypněte synchronizaci Nastavení webového prohlížeče. Právě tato volba se později ztratila – to proto, že Microsoft původní Edge zahodil a nové Chromium Edge má synchronizaci vlastní.

Hesla vypněte, pokud si chcete hlídat hesla a mít je jenom tam, kde jste je použili.

Jazykové preference a Usnadnění přístupu se týká nastavení těchto vlastností Windows.

Další nastavení systému Windows je poněkud nic neříkající a bohužel u toho také asi budeme muset zůstat. Žádné bližší vysvětlení k dispozici není. Ale je velmi pravděpodobné, že se tady mohou skrývat třeba i nastavení tiskáren, myši či průzkumníka souborů. Je dost dobře možné, že se tady schovává i nastavení pro Oznámení.