TIP#990: Jak a kde stáhnout Windows 10? Jak stáhnout starší verze Windows či Office?

Tohle bude takové trochu opakování, protože některé ze zde uvedených informací jsou součástí starších tipů – ale ty se většinou týkají specifických verzí Windows, jako například nejaktuálnější Jak stáhnout Windows 10 Fall Creators Update? či v Jak získat přímo Windows 10 ISO? A nejenom Windows 10. Office i další.

S Windows 10 je to jednoduché – Na www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10 stáhněte program pro stažení a aktualizaci Windows. Tahle pomůcka umožňuje vytvořit instalační médium pro Windows 10, ať už CD/DVD, ISO soubor nebo USB klíčenku. Stačí zvolit druhou možnost „Download tool now“. Podrobněji ve Windows Media Creation Tool. Kde to najít a k čemu je to dobré

Windows 8.1 ISO si můžete stáhnout z https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows8, ale budete potřebovat produktový klíč. Už u téhle verze Windows je mimochodem k dispozici stejná pomůcka jako u Windows 10.

Windows 7 ISO si můžete stáhnout z www.microsoft.com/cs-cz/software-download/home, ale budete potřebovat váš produktový klíč.

Různé verze Windows či Office vám může pomoci získat Microsoft Windows and Office ISO Download Tool (Heidoc.net)- tady jde o aplikaci, kterou si musíte stáhnout a spustit (neinstaluje se) a kde můžete vybrat co vlastně potřebujete stahovat. Nutno dodat, že tohle není aplikace od Microsoftu, ale to odkud stahujete budou vždy servery Microsoftu.

2018-01-12 07_15_38-HeiDoc.net Windows ISO Downloader 5.29.png

Office 2010, 2007 či Office for Mac 2011 je možné získat na Download Earlier Versions of Office a budete, opět, potřebovat produktový klíč.

Různé verze Windows či Office (a dalších programů na zkoušku) také můžete získat jako v Microsoft Evaluation Center.

Windows XP se dá získat od Microsoftu přes Windows XP Mode – jakkoliv si stáhnete EXE, jde o ZIP archiv ve kterém najdete složku XPM použitelnou pro virtuální stroj.

POZOR: Přes torrenty nebo kdesi na Ulož.to či jinde můžete najít spoustu „verzí“ Windows či Office, ale nikdy není jisté, co si vlastně do počítače stahujete a čím je stažené software nakaženo. Takže opatrně.

TIP: V ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 najdete stovky tipů týkajících se Windows.