Jak získat přímo Windows 10 ISO?

Windows Media Creation tool je sice bezva věc (k nalezení na Download Windows 10), ale slouží v zásadě jen a hlavně pro upgrade z Windows 7 či Windows 8. Umí stáhnout kompletní potřebnou verzi Windows 10 a nahrát ji na USB klíčenku či DVD. A také případně vytvořit ISO image. Jenže, má nedostatek v tom, že se stahování nedá pozastavit a protože budete stahovat 3 až 5 GB dat, tak to nemusí být to nejlepší.

Těžko říci proč, ale Microsoft přímo stažení ISO nenabízí, ačkoliv to možné je – na výše (a hlavně i níže) uvedené adrese je detekce toho, jestli máte Windows a jakmile to zjistí, tak vás pokaždé převede na stažení Windows Media Creation Tool. Překvapení vás bude čekat, pokud se na speciální adresu vydáte s prohlížečem, který vás identifikuje jako iOS, Android, Linux či dokonce Windows Phone.

2015-08-29 12_01_03-Windows 10 ISO

Abyste případně z Windows mohli něco takového použít (a nepřesměrovalo vás to opět na Windows Media Creation Tool) máte v zásadě dvě možnosti. Ve virtuálním stroji si ve Windows spusťte třeba Ubuntu a stáhněte to oklikou. Nebo si do Chrome pořiďte User Agent Switcher, vyberte si, že máte, třeba Windows Phone 8.

A to je všechno :)

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)