@365tipu

Jak získat přímo Windows 10 ISO? A nejenom Windows 10. Office i další.

Windows Media Creation tool je sice bezva věc (k nalezení na Download Windows 10), ale slouží v zásadě jen a hlavně pro upgrade z Windows 7 či Windows 8. Umí stáhnout kompletní potřebnou verzi Windows 10 a nahrát ji na USB klíčenku či DVD. A také případně vytvořit ISO image. Jenže, má nedostatek v tom, že se stahování nedá pozastavit a protože budete stahovat 3 až 5 GB dat, tak to nemusí být to nejlepší.

Těžko říci proč, ale Microsoft přímo stažení ISO nenabízí, ačkoliv to možné je – na výše (a hlavně i níže) uvedené adrese je detekce toho, jestli máte Windows a jakmile to zjistí, tak vás pokaždé převede na stažení Windows Media Creation Tool. Překvapení vás bude čekat, pokud se na speciální adresu vydáte s prohlížečem, který vás identifikuje jako iOS, Android, Linux či dokonce Windows Phone.

2015-08-29 12_01_03-Windows 10 ISO

Abyste případně z Windows mohli něco takového použít (a nepřesměrovalo vás to opět na Windows Media Creation Tool) máte v zásadě dvě možnosti. Ve virtuálním stroji si ve Windows spusťte třeba Ubuntu a stáhněte to oklikou. Nebo si do Chrome pořiďte User Agent Switcher, vyberte si, že máte, třeba Windows Phone 8.

A to je všechno 🙂

Alternativní cesta, nejen k Windows 10 ISO

Na tb.rg-adguard.net/index.php najdete možnost stahovat ISO k Windows, Office a řadě dalších věcí od Microsoftu. Vyberete si přes menu co chcete a získáte odkaz ke stažení přímo ze serverů Microsoftu.

Tady jenom upozorním, že tohle je cesta co může být riziková tím, že si nikdy nemůžete být zcela jisti, že to nepodvrhne nějaký pozměněný/zavirovaný soubor. Na druhou stranu existují už dlouho a žádnou špatnou pověst nemají – ale jak už to tak bývá, jeden nikdy neví. Takže si prostě ověřujte, jestli to opravdu stahujete ze serveru Microsoftu.

2017-09-17 12_59_45-TechBench by WZT (v4.1.0).png

Najdete tam i snadné získání souborů pro virtuální stroje, tedy verzi Windows co můžete dát do virtuálu a bude omezenou dobu fungovat. Řeč o tomhle už je případně v Edge si můžete vyzkoušet ve virtuálním stroji s Windows 10

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky