@365tipu

Edge si můžete vyzkoušet ve virtuálním stroji s Windows 10

O virtuálních strojích tu máme tip Když testovat programy, tak ve Virtuálním stroji a ještě jeden samostatný, týkající se Androidu. Microsoft právě vypustil do světa virtualizované Windows 10 určené k tomu, abyste si mohli testovat věci v novém prohlížeči Edge, tedy tom, který nahrazuje Internet Explorer.

Připraveny jsou virtuální stroje pro Hyper-V (což je součást Windows), VirtualBox, VMWare, Parallels. S pomocí VirtualBoxu se můžete vydat testovat Edge i na Linuxu. Vše potřebné si můžete stáhnout zde (v záložkách si přepněte vás operační systém) a jedna dost podstatná věc je, že virtuální stroj s Windows 10 v této podobě přestane fungovat po devadesáti dnech – je tedy dost vhodné si udělat snapshot a virtuál mít stále v počátečním stavu.

Nový prohlížeč Edge si můžete vyzkoušet ve virtuálním stroji s Windows 10

Je dobré vědět, že na výše uvedené adrese jsou k dispozici virtualizované i další verze Windows a Internet Exploreru. Od IE6 na Windows XP až po IE11 na Windows 8.1. Pro vývojáře a tvůrce webů hodně užitečná věc. Hodit se ale může i pokud  si chcete něco zkusit v starších Windows.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky