@365tipu

TIP#1921: Windows Media Creation Tool. Kde to najít a k čemu je to dobré

Windows Media Creation Tool je pomůcka přímo od Microsoftu umožňující vytvořit instalační médium pro Windows 10 – vytvoří vám ISO image, které můžete dostat na DVD či přímo vytvoří instalační USB klíčenku.

Vedle toho jde o nástroj, který můžete použít pro aktualizaci WIndows 10 – v okamžiku kdy to nechcete či nemůžete udělat přes Windows Update. 

Media Creation Tools si neopatřujte nikde jinde, než přímo od Microsoftu – stačí navštívit Stáhněte si Windows 10 a tam kliknout na Stáhnout nástroj

TIP: O Media Creation Tool už byla řeč v Jak získat přímo Windows 10 ISO? A nejenom Windows 10. Office i další.

Po spuštění si můžete vybrat buď aktualizaci Windows na vašem počítači nebo vytvoření média – nástroj přímo umí nahrát vše potřebné na USB klíčenku. Ta ale musí mít alespoň 8 GB prázdného místa. 

Pokud chcete vypálit DVD tak si pomocí nástroje vytvořte ISO image a to potom použijte po vypálení na DVD. Tam ale můžete narazit na to, že na jednovrstvé DVD se nevejdete.

Pozor na nutnost volby jazyka, verze (Windows 10) a 32/64 bitového provedení (je možné na instalační médium umístit obě podoby). 

Po spuštění se nelekejte toho, že se to tváří jako Instalace Windows. K té nedojde, pokud si to sami nezvolíte. 

Nezapomeňte, že Media Creation Tool bude stahovat instalační soubory Windows 10 a může jít o několik GB ke stažení. Budete tedy potřebovat nejen připojení k Internetu, ale také dostatečně rychlé.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje množství tipů a triků pro Windows 10 ale i starší Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky