@365tipu

TIP#1743: Jak uložit obrázky z dokumentu ve Wordu, Excelu či PowerPointu?

Obdobnou věc po Google Dokumenty tu už řeší Jak z dokumentu v Google Docs stáhnout (získat) vložený obrázek? To proto, že nejenom Microsoft Office se staví poněkud odmítavě k situaci, kdy z něj potřebujete dostat vložený obrázek ven v použitelné a nepoškozené podobě. Právě cesta přes Google Docs je mimochodem jedna z těch, jak na to i ve Wordu.

Jak z Wordu uložit jeden obrázek

Stačí otevřít DOC/DOCX soubor v Google (pošlete si ho e-mailem nebo ho prostě nahrajte do Disku Google) a pak postupovat podle postupu ve výše uvedeném tipu. Výhoda tohoto řešení je i v tom, že je nezávislé na platformě.

Přímo ve Wordu s obrázky jde použít Copy/Paste, ale průchod schránkou z Wordu nezachová původní kvalitu obrázku. Obrázek samotný má v kontextovém menu (pravé tlačítko myši) možnost Uložit jako obrázek, takže tudy se také můžete vydat.

V Pages na Mac OS vyberte obrázek a napravo aktivujte panel Obrázek – nahoře uvidíte Informace o souboru a jméno souboru – vlevo vedle jména je ikonka, kterou můžete popadnout a přetáhnout někam na disk (či kamkoliv jinam).  Tohle bude fungovat i pro Excel/PowerPoint a samozřejmě i pro nativní formáty z Pages.

V Excelu mimochodem ono Uložit jako obrázek není, v PowerPointu ale ano (platí pro Office 2010 a může se lišit podle verze vašeho Office).

Jak uložit všechny obrázky co máte ve Wordu/Excelu či PowerPointu

Výše popsané cesty jsou dobré pro uložení jednoho obrázku, ale co když máte dokument, ve kterém jsou desítky až stovky obrázků a vy je chcete dostat ven? Dělat to po jednom je ta nejméně lákavá možnost.

Jedna z použitelných cest je si uložit DOC/DOCX jako webovou stránku (v menu Uložit jako/Saves As a tam vybrat Web Page (*.htm, *.html). Na disku získáte složku jmenující se stejně jako dokument (přesněji JménoDokumentu_Files) a v ní najdete samostatně všechny obrázky, které v dokumentu jsou. Pokud chcete získat více než jeden obrázek, je tohle velmi vhodná a snadná cesta.  Funguje i pro XLSX/PPTX,

Pokud máte DOCX soubor, tak je tu ještě jedna cesta – přejmenujte ho na ZIP a pak ho můžete otevřít jako každý jiný archivní soubor. Po otevření stačí pokračovat do složky Word -> Media a tam najdete všechny obrázky, které jsou v dokumentu vložené.  Tohle funguje i pro XLSX a PPTX – také jsou to ZIP archivy

TIP: DOC, XLS a PPT nejsou ZIP archiv, ale nic vám nebrání si je uložit jako DOCX, XLSX či PPTX a pak využít výše popsané.

Dávkově, více dokumentů s obrázky

Máte-li snad hodně dokumentů a potřebujete z nich dostat obrázky, tak i tedy je cesta – Office Image Extraction Wizard. Freeware pro Windows, které si můžete stáhnout a nainstalovat (existuje i portable verze). Hodně užitečná pomůcka i v tom, že vedle Wordu umí i PowerPoint, Excel, EPUB knížky, OpenDocument formáty,  komiksové knížky v CBZ formátu a řad dalších. Umí to dávkově, takže mu prostě dáte všechny DOCX soubory a jen počkáte na výsledek. 

Pro více souborů byste ale také mohli využít to, že je všechny přejmenujete na ZIP a poté je všechny hromadně rozbalíte. Otevření „jako ZIP“ je použitelné bez ohledu na platformu.

Další tipy a triky týkající se Microsoft Office

TIP#2261: Dostat podcast do Apple? Samozřejmě dost nutnost 

Pojďme pokračovat v důležitých věcech pro ty, kdo se pustí do pocastů. Po “návodu” jak mít podcast ve Spotify se vydáme do jablečného světa. To proto, že Apple má vlastní aplikaci Podcasty/Podcasts a neměli byste tam chybět.  Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#2250: Dostat podcast na Spotify? Měli byste. A nejenom tam TIP#2243: Podcast v Substacku? … Pokračování textu TIP#2261: Dostat podcast do Apple? Samozřejmě dost nutnost 

TIP#2260: Co dělat, když nejde smazat soubor nebo složka na QNAP NAS?

Nemožnost smazat soubor nebo složku na QNAP NAS má jednu z následujících možných důvodů. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#247: V mém počítači není žádná volná paměť, něco není v pořádku. Jak zlepšit rychlost počítače TIP#2257: QNAP a virtualizace – Ubuntu Linux Station TIP#2251: Jak zálohovat z QNAP na Synology či jinam TIP#2211: Plex na QNAP … Pokračování textu TIP#2260: Co dělat, když nejde smazat soubor nebo složka na QNAP NAS?

TIP#2259: iOS16: Jak se zbavit vyhledávacího políčka nad Dockem

Těžko říct proč se v iOS 16 Apple rozhodlo k tolik kontraproduktivním změnám, ale některé z nich jsou řešitelné. Zbytečné vyhledávací políčko umístěno nad Dockem je jeden takový příklad. Potřeba totiž není, hledání (Spotlight) totiž stále můžete získat popotažením displeje (Jaká gesta můžete používat na iPhone a iPadu?).  Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#1719: Mám si … Pokračování textu TIP#2259: iOS16: Jak se zbavit vyhledávacího políčka nad Dockem

TIP#2258: Jak z Linuxu prověřit web s WordPressem? Použijte WPscan

WPScan je CLI pomůcka pro Linux, open source, snadno použitelné pro kontrolu webu s WordPressem zvenčí. Prozradí vám verzi WordPressu, http serveru, jaké pluginy jsou instalované, podívá se na uživatelská jméno, umí zkusit brute force na slabá hesla, zkontroluje jestli není dostupný wp-config.php (včetně různých záloh) a zálohy databáze, zda nejsou dostupné logy od pluginů, … Pokračování textu TIP#2258: Jak z Linuxu prověřit web s WordPressem? Použijte WPscan

TIP#2257: QNAP a virtualizace – Ubuntu Linux Station

Jedna z věcí na kterou jsem se hodně těšil (a ještě víc byl zvědavý) byla virtualizace. QNAP totiž umí provozovat virtuální stroje – máte-li Intel QNAP a dostatek paměti a výkonu, tak to nabízí dost skvělé věci.  Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#729: Jak na vzdálený přístup k ploše v Ubuntu (například z Windows) TIP#2260: Co … Pokračování textu TIP#2257: QNAP a virtualizace – Ubuntu Linux Station

TIP#2255: Snadná cesta k vytváření čtvercových (či na výšku) videí z více fotografií? Mac i Windows

Potřeboval jsem ze zhruba 30 obrázků vygenerovaných Stable Diffusion vytvořit video, vcelku jednoduchá věc, jenže ty obrázky jsou čtverec 768×768 a pro takové ty osvědčené věci jako Apple iMovie je v  roce 2022 stále neznámou, že všichni už roky jedou čtverce nebo na výšku. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#970: Jak je to na Facebooku (i … Pokračování textu TIP#2255: Snadná cesta k vytváření čtvercových (či na výšku) videí z více fotografií? Mac i Windows

TIP#2254: Jak ověřit, že na webu je aktivní Google Analytics?

Taková dost užitečná drobnost v okamžiku kdy nasazujete zhůvěřilost jménem cookie banner od Evropské Unie. Tam totiž může velmi snadno dojít k tomu, že nebudete měřit návštěvnost webu přes Google Analytics, protože tomu banerové řešení zamezí. Nebo prostě potřebujete vědět jestli (a jaké) Google Analytics je na určitém webu.  Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#801: Jak … Pokračování textu TIP#2254: Jak ověřit, že na webu je aktivní Google Analytics?

TIP#2253: Jak použít wget pro zálohování webu přes FTP?

O wget je dost detailně řeč v K čemu se vám může hodit wget? Ke stahování a zrcadlení!, ale není tam úplně zmíněna možnost využití pro zálohování webu, pokud máte přístup přes FTP. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#776: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 2: Import TIP#772: Jak migrovat web z WordPress.org na … Pokračování textu TIP#2253: Jak použít wget pro zálohování webu přes FTP?

TIP#2252: Jaké cache použít pro váš WordPress web?

Probírali jsme to v Pro WordPress potřebujete cache, pokud má ustát návštěvnost. Co byste měli vědět? ale chyběl tam výčet možností. Tedy jako cache si pořídit. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#804: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 7: Co získáte použitím WordPress.com místo vlastního hostingu TIP#798: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? … Pokračování textu TIP#2252: Jaké cache použít pro váš WordPress web?

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky